Egiptuses sai Tamm raske võidu ja Varul jõudis paarismängus poolfinaali

– Kristjan Tamm / Foto: ETL/Igor Pissarev

Egiptuses Sharm El Sheikhis M15 ITF-i turniiril heitles üksikmängu teises ringis pääsu eest kaheksa parema hulka Kristjan Tamm.

Kritsjan Tamm (ATP 1064.) kohtus kvalifikatsioonist põhitabelisse murdnud ukrainlase Ilya Belobordkoga (1289.). Avasetis loovutas Tamm seisul 3:3 oma pallingu ja sellest piisas, et vastane sai 6:3 setivõidu. Seega kokku loovutas Tamm oma pallingu kahel korral.

Teises setis olid kohe alguses tasavägisemad geimid. Raskusi oli eestlasel neljandas geimis , ent ta suutis ühe murdepalli päästa ja tasakaalu hoida – 2:2. Kuuendas geimis, Vatutini eduseisul 3:2 läks tõeliseks trilleriks. Vatutinil oli neli murdepalli! Tamm suutis närvilises geimis külma pead säilitada ja see päästa. See frustreeris vastast ja hoopis Tammel õnnestus servimurre ellu viia. Need kaks geimi määrasid paljuski teise seti ja võib-olla ka kogu mängu saatuse. Teine sett eestlasele 6:4.

Otsustavas setis oli dikteerimivamaks pooleks juba Tamm. Seisul 1:1 tegi ta servimurde ja sellest piisas, et sett 6:4 võita, Vastasel enam võimalusi Tamme pallingul ei tekkinud. Raske, aga teenitud võit! Nüüd ootab ees veerandfinaal.

Sealsamas naiste W15 turniiril sai Liisa Varul paarismängus loobumisvõidu. Seega Varul koos oma partneri Paula Cembranosega mängivad homses poolfinaalis.