Daniil Glinka jõudis Trentos hea võiduga kaheksa tugevama hulka

Daniil Glinka Eesti meistrivõistlustel. / Foto: Igor Pissarev

M25 ITF-i turniiril Trentos (Itaalia) tuli üksikmängu teises ringis täna väljakule Daniil Glinka. Pääsu eest kaheksa tugevama hulka kohtus Glinka Alexey Vatutiniga.

Daniil Glinka (ATP 489.) vastane Alexey Vatutin asub praegu maailma edetabelis (613.) küll Glinkast tagapool, siis tuleb tõe huvides ära märkida, et 2018. aastal asus Vatutin maailma edetabelis lausa nii kõrgel, kui 136. kohal. 31-aastase venelase kontos on koguni 11 esikohta ITF-i turniiridel ja 1 tiitel ATP Challengeril. Seega kogenud ja tugev vastane igal juhul. Eelmise aasta septembris Cassises oli Vatutin kolmes setis parem.

Seekord võttis Glinka aga magusa revanshi. Esimeses setis jäi Glinka servi kaotusega kohe taha 0:3 ja enam setti päästa ei tekkinud võimalust. Avasett 6:3 Vatutinile.

Teises setis jäi Eesti tennisist taas kaoatusseisu – 0:2. Ent ta ei lasknud end sellest heidutada ja võttis üsna veenvalt kuus järgmist geimi ja setivõit Glinkale 6:2!

Otsustavas setis hoidsid mõlemad tennisistid oma servi kuni 4:3 Glinka eduni. Kaheksandas geimis andis Glinka Vatutinile vaid kaks punkti ja tegi tähtsa servimurde. Viimane geim oli juba võidu vormistamine – 6:3 Glinkale! Glinka lõi 4 topeltvea kõrval koguni 10 ässa ja võitis vastasest 20% rohkem punkte teiselt servilt. Kui vastane realiseeris mõlemad murdepallid, siis Glinka 11-st neli. Igal juhul väga hea võit meie tennisistile.

Veerandfinaalis kohtub Glinka, kas Tibo Colsoniga (Belgia, 6) või Mirza Basiciga (Bosnia&Hertsegovina).