Eestlannadest jõudis Haabneemes paarismängu veerandfinaali ainult Liisa Varul

– Liisa Varul / Foto: ETL/Igor Pissarev

Forus Viimsi spordikeskuses algas teisipäeval ITF-i W25 turniiri Haabneeme Paf Open põhiturniir, kuid esimesel päeval maitses eestlannadest võidurõõmu vaid Liisa Varul.

Üksikmängus oli Eesti naistest esimesel päeval võistlustules vaid Elisabeth Iila, kes kaotas Ziva Falknerile (Sloveenia, WTA 554.) 2:6, 1:6. Võrdset mängu oli seisuni 2:2 või täpsemalt ka veel järgmises geimis, kus Iila loovutas edueseisult 40:30 oma servi. Edasi võitis aga Iila järgmises kuues geimis kokku vaid seitse punkti ja 6:2, 3:0 seisust ei olnud enam võimalik välja tulla.

Homme alustavad üksikmänguturniiri Elena Malõgina, Maileen Nuudi, Katriin Saar ja kvalifikatsiooni kaudu põhiturniirile pääsenud Laura Rahnel. Homset ajakava näete siit.

Paarismängus olid suurimad lootused pandud kindlasti paarile Malõgina/Nuudi, aga nad kaotasid Saksamaa õdedele, neljandana asetatud Maryna ja Nadiya Kolbile 1:6, 6:7. Eesti paar sai jalad alla alles pärast üheksat geimi, kui nad olid taga 1:6, 0:2. Nad viigistasid 2:2, aga ka edaspidi olid oma servil raskustes vaid Malõgina/Nuudi. Seisudel 2:2, 4:4 ja 5:5 oli õdedel Kolbidel kokku seitse murdepalli, neist kolm seisul 40:40 otsistaval punktil. Eesti paar suutis viia mängu tie-break’i, aga nad jäid seal taha 2:6 ja kaotasid 4:7.

Kolmest Eesti/Leedu paarist sai edasi üks. Kindlalt kaotasid Vitalija Leonovaite/Õnnela Urb, aga väga dramaatiliselt Uma Bakaityte ja Andrea Roots. Nad olid Viktoria Dema (Ukraina) ja Holly Hutchinsoni (Suusbritannia) vastu pärast avaseti 6:3 võitmist teises oma servil ees 6:5, 40:30, aga kaks matšpalli käi kasutamata. Tõsi, enne pidid Bakaityte/Roots ise välja tulema 3:5 kaotusseisust. Teise seti tie-break’is võitsid vastased seisult 1:3 viis punkti järjest ja lõpuks 7:5, aga otsustavas 10 punktini mängitavas tie-break’is said Dema/Hutchincon seitse punkti järjest seisult 3:4 ja seega kirjutati nende võit numbritega 3:6, 7:6, 10:4.

Kolmas Eesti/Leedu paar, oktoobris Sharm el Sheikhi W15 turniiril finaali jõudnud Patricija Paukštyte ja Liisa Varul kohtusid Laura Hietaranta (Soome) ja Katriin Saarega, seega pidi üks neist veerandfinaali jõudma. Esimese seti otsustas Hietaranta/Saare kasuks vaid üks murre seisul 5:4, aga teises setis oli murdeid rohkem. Kolm korda said Paukštyte/Varul murdega ette ja kolmandat enam seisul 6:5 vastased tagasi ei teinud, ehkki seis oli 40:40 ja mõlemapoolne geimpall. Tie-break lõppes Paukštyte/Varuli kasuks 11:9, aga tasavägisusele vaatamata ei olnud nad kordagi kaotusseisus. Eesti/Leedu paar juhtis 3:0, 5:3, 7:4 ja 9:7 ning pärast viiki 9:9 võitsid viimased kaks punkti.

Veerandfinaalis tuleb aga Paukštyte/Varulil kohtuda teisena asetatud Justyna Mikulskyte (Leedu) ja Daniela Vismanega (Läti). Avaringi alustab homme Iila, kelle paariline on Julita Saner (Rootsi).