fbpx
Close

Oliver Ojakäär kindlustas Eestile Davis Cupi võidu

Oliver Ojakäär. / Foto: Facebook

Eesti alistas Davis Cupi Maailmaliiga II grupi üleminekumängus Iraani 3:1 ja pääses sellega II gruppi. Otsustava võidupunkti tõi esinumbrite mängus meie koondise pesamuna Oliver Ojakäär.

Ojakäär alistas Iraani esireketi Sina Moghimi (ATP 1086.) kindlalt 6:3, 6:1. Esimeses setis tegi Ojakäär murde kuuendas geimis ja pärast servi hoidmist juhtis juba 5:2. Vastasel oli veel üheksandas geimis üks murdepall, aga kui Ojakäär selle päästis ja seti võitis, oli kohtumine sisuliselt läbi, sest teises setis Moghimi vastupanu osutada ei suutnud. Ojakäär asus 4:0 juhtima ja vormistas võidu veel ühe murdega seitsmendas geimis.

Viiendat kohtumist otsustasid meeskonnad mitte pidada, sest võitja saatus oli otsustatud.

“Saime päris hästi hakkama,” võttis kokku meeskonna kapten Vladimir Ivanov. “Paarismängus vastased natuke üllatasid meid, aga poisid leidsid kohtumise lõpus selle õige mängu ja natuke oli otsustavas setis õnne ka. Ja Oliver oli väga tubli, kindlustas võidu nii, et me ei pidanud enam viiendat mängu mängima. Ülehomme sõidame võiduga koju.”

Ojakäär ise ütles, et mängis täna paremini kui eilses kohtumises. “Eeskäsi tuli täna hästi välja. Füüsilise poole pealt oli isegi raskem, sest eilne mäng oli veel jalgades, aga pidasin vastu. Eile teha Davis Cupi debüüt oli kindlasti närvilisem, täna ma juba rohkem nautisin pinget. Kui ise oled kindlam, läheb vastane omakorda rohkem närvi,” rääkis Ojakäär. Eraldi kiitis ta oma treenerit Kenneth Raismat, kes täna paarismängu võidus osales. “Ilma Kennethita ma ei oleks praegu siin. Jätka samas vaimus!”

scroll to top