Eesti jäi Šveitsi vastu 0:2 taha (lisatud kommentaarid)

– Šveitsi ja Eesti meeskonnad Davis Cupi matši eel / Foto: Allar Hint/ETL

Nagu karta võis, olid kõrgemad edetabelikohad ikkagi määravad ja Šveits asus Bielis Davis Cupi Maailmaliiga II grupi matši Eesti vastu avapäeva järel juhtima 2:0.

Esimeses mängus alistas maailma 287. reket Dominic Stricker Vladimir Ivanovi (717.) 6:3, 6:4. Ivanovil tekkis nõrkusehetk esimese seti keskel, kui ta kolme geimi jooksul sai vaid ühe punkti, kaotades nulliga ka oma servigeimi. Aga üldiselt ei olnud Ivanovi tulemus paha, sest vaid kaks servigeimi ta kaotas. Strickeri servi oli Ivanovil väga raske murda, sest vastane lõi esimest pallingut laitmatult – 14 ässa ja õnnestumisprotsent 63. Murdepalle Ivanovil polnudki, aga Stricker realiseeris neid 8st 2. Kindlasti peab Ivanovi kiituseks ütlema, et ta võitles lõpuni, päästes teise seti seisul 3:5, 15:40 kaks matšpalli. Aga siis tuli Strickeri servigeim, mis ikkagi mängu lõpetas. “Vastane oli servil väga hea, tagajoonel tundsin ennast hästi ja temaga võrdsena. Mõlemas setis tuli murre, mida kahjuks ei suutnud tagasi võtta,” kommenteeris Ivanov.

Muide, Stricker jõudis tänavu mais/juunis kahel ATP turniiril (Genf ja Stuttgart) veerandfinaali, alistades kokku kolm maailma TOP50 mängijat: Marin Cilici (Horvaatia, tollal ATP 46.), Marton Fucsovicsi (Ungari, 44.) ja erilise üllatusena Hubert Hurkaczi (Poola, 20.), kes on tänavune Miami turniiri võitja ja Wimbledoni poolfinalist.

Mattias Siimar alustas maailma 119. reketi Henri Laaksoneni vastu mängu väga hästi ja murdis vastase pallingu kohe esimeses geimis. Siimar oli ees 1:0, 40:30, aga loovutas siis servigeimi tagasi. Võrdsus kestis seisuni 4:4 ja pärast seda Siimar enam geimi ei saanud, Laaksonen võitis 6:4, 6:0.

Laaksoneni serv ei olnud üldse nii võimas kui Strickeri oma, aga 51-protsendilise täpsuse juures võitis ta esimeselt servilt 84 ja teiselt 72% punktidest. Esimeses geimis oma servil neli punkti loovutanud Laaksonen kaotas pärast seda oma pallingul vaid neli punkti kokku seitsmes servigeimis. Siimar lõi esimest servi sisse 65%, aga võitis sellelt ainult 53% punktidest. Kuidagi ei suutnud eestlane kaitsta murdepalle, mida Laaksonen realiseeris 6st 5. Siimar ise võitis 2st murdepallist ühe, aga pärast avageimi tal murdevõimalust enam polnud. “Minu tänane vastane on põhjusega olnud maailma esisajas. Esimeses setis mängisin hästi ja suutsin tempot hoida, teises setis oli ta klass omaette,” sõnas Siimar.

Kui enne mainisime Strickeri õnnestunud mänge suve esimesel poolel, siis Laaksonen esines hästi US Openil, kus ta võitis viis mängu (kolm kvalifikatsioonis ja kaks põhitabelis). Teiste hulgas alistas ta maailma 19. reketi Cristian Garini (Tšiili), aga lõpuks kaotas 3. ringis nö “omasugusele” – maailma 141. reketile Peter Gojowczykile (Saksamaa).