Eesti naisseeniorid ruulivad Vilnius Cupil, Ene Tuul tegi imet!

– Ene Tuul pärast dramaatilist mängu ja talle kaasa elanud Helina Lill / Foto: Margus Metsanurm

Seenioride rahvusvahelisel turniiril Vilnius Cup käis ka täna platsil suur hulk eestlasi. Naiste konkurentsis on meie mängijad nooremates vanuseklassides võtmas koore.

Naisseenioridel on osalejate arv väiksem, mistõttu on mõnes vanuseklassis jõutud juba otsustavate mängudeni. M35+ klassis kohtusid poolfinaalis Liina Suurvarik ja Liisi Ots omavahel. Suurvarik ei loovutanud geimigi ning kohtub finaalis leedulanna Daiva Uosytega.

N40+ klassis läheb tiitel jagamisel Eesti tennisistide vahel. Ene Tuul oli poolfinaalis üle esimesena asetatud lätlannast Agnese Kruminliepast 6:1 1:6 7:6(4) ja Helina Lill (2) samuti lätlannast Tereza Stenclavast 6:1 6:3.

Margus Metsanurme kommentaar koha pealt: “Helina võitis väga tugeva lätlanna Tereza Stenclava. Viimane üritas igasuguste võtetega Helinat endast välja viia, aga miski ei aidanud. Ene tegi aga superüllatuse võites maailma esikümnes oleva Agnese Kruminliepa. Viimane tegi mitu korda ilmselgelt sohki ehk luges olulistes kohtades pallid auti, aga kaotas ikkagi. Otsustav sett oli draama. Ene juhtis 5:4 ja 40:15 oma servidel ja omas 2 matšpalli. Lätlanna tegi taas sohki! Kokku läks Enel luhta kolm matšpalli. Lõpuks õnnestus Enel otsustava seti kiires lõppmängus võit välja võidelda. Rahvas elas maruliselt kaasa!”

N45+ klassis pääses finaali Helen Tälli, kelle vastaseks tuleb suure tõenäosusega Egle Jurkeviciene (Leedu), kes oma alagrupis võitis muuseas Piret Ilvese.

M40+ klassis ei lasknud Raido Rätsep 2. ringis esimesena asetatud sakslasel Sven Schulzil endast päris üle jalutada. Schlulz võitis skooriga 6:2 6:3. Veidi üllatav ehk oli see, et Kristjan Pakk (8), kes oli avaringis vaba kaotas nüüd leedulasele Marijus Puskoriusele 6:4 5:7 6:3.

M45+ klassis oli Rene Buschil pääs veerandfinaali kergeks tehtud, sest poolakas Benjamin Budziak ei saabunud turniirile ja nii sai ta vastaseks palju nõrgema Ricardo Blasi (Costa Rica). Tulemus 6:0 6:0. Erlend Pakki kukutas turniirilt Krsysztof Pietras (3) 6:1 6:0.

M55+ klassis Viktor Tjukavkini kukutanud Björn Borgi treeningpartner Christer Lundberg (Rootsi) võib kiruda loosi, sest kohe teises ringis pidi ta kokku minema teisena asetatud maailma 3. numbri poolaka Marek Lubasega. Lundberg ise on momendil 24. positsioonil ja väike tasemevahe andis ikka tunda. Lubas võitis 6:2 7:6.

M60+ klassis jõudsid eestlastest veerandfinaali Alar Milk (4) ja Margus Metsanurm (5). Esimene alistas raskelt itaallase Vincenzo Piazza 3:6 6:1 7:5 ja teine samuti itaallase Ugo Casagranda 6:2 6:2. Andres Aarelaid kaotas leedulasele Marius Kukenysele 6:3 6:3.

M70+ klassis läbis Valeri Kirss esimese ringi edukalt võites sakslast Rolf Baerit 6:0 6:3, ent seejärel pidi tunnistama Claus Pederseni (Taani, 3) paremust.