Eesti meistrivõistluste naiste veerandfinaalid kujunesid ülipõnevaks

– Valeria Gorlatš tuli kaotusseisust auga välja. / Foto: Toomas Kuum

Eesti meistrivõistlustel mängiti täna naiste üksikmängu veerandfinaalid, millest kolm kohtumist kestsid kaks tundi ja rohkemgi. Harva on nähtud tšempionaadi selles staadiumis nii tasavägiseid mänge kui tänavu.

Ainult Katriin Saar (3) alistas Anet Angelika Koskeli (6) 6:2, 6:3 ja loomulikult ei ole tema selles süüdi, et antud mängust me enam pikemalt ei kirjuta, sest teised kohtumised haarasid suurema tähelepanu.

Helena Narmont (4), kes oli viimastel hooaegadel ikka ja jälle kaotanud Lissi Kubrele, sai väga olulisel hetkel revanši tulemusega 7:6, 7:6. Mõlemad setid möödusid Narmonti dikteerimisel, kuid aeg-ajalt ta eksis ja Kubre oli vasturünnakutel terav. Samas oli Narmonti serv märgatavalt efektiivsem, sest Kubre eksis palju (14 topeltviga!) ning ei löönud ka pallingut kuigi tugevalt.

Mäng jõudis kulminatsioonini teises setis seisul 5:4, 40:0 Narmonti kasuks. Oma servil jäi tal kasutamata kokku neli matšpalli, aga tie-break’is suutis ta rahuneda ja seisult 1:3 võtta viis punkti järjest. Kui esimese tie-break’i oli Narmont võitnud koguni 7:0, siis teise 7:4.

Elena Malõgina (1) alustas teravalt Valeria Gorlatši (6) vastu ja võitis avaseti 6:1. Nagu Malõgina pärast mängu ütles, siis laupäeval välja väänatud hüppeliiges enam teda ei häirinud, kuid paraku hakkas häirima Gorlatš, kelle visadus viis sihile. Kuigi otsustavas setis oli Gorlatš 1:4 taga, lõpetas ta järjest viie geimi võitmisega.

Ning lõpuks: pikima veerandfinaali mängisid Maileen Nuudi (2) ja Maria Lota Kaul (5). Juba eile kirjutasime, et tegemist saab olema kõige oodatuma veerandfinaaliga ning mängijad ei petnud lootusi. Pallivahetused olid huvitavad ja heatasemelised, ehkki lihtvigu ka tehti. Kuid ilma nendeta tennist ei olegi olemas. Nuudi võitis 7:5, 6:7, 6:4, kuid mäng võinuks olla tunni võrra lühem, sest teises setis oli Nuudi oma pallingul ees 5:4, 40:15. Lõpuks kaotas Nuudi tie-break’i 4:7 ja kõik hakkas otsast peale.

Otsustavas setis näis, et Kaul tõmbab pikema kõrre, kui ta asus pärast servimurret juhtima 4:3. Kuid Nuudi leidis endas jõudu võidelda ja mängis lõpus taktikaliselt õigesti, kui ei hakanud ründelöökidega liialt kiirustama. Seisul 5:4 mängis Nuudi veel ühe matšpalli maha ja Kaul sai edu, kuid mängu ei päästnud. Nii läks kahes tänases mängus sarnaselt, et matšpallid maha mänginud tennisist lõpuks ikka võitis. See näitab head närvi!

Mida Nuudi oma mängu kohta ütles, saate teada videointervjuust.