Svitolina ja Strycova jõudsid esmakordselt slämmiturniiri poolfinaali

Barbora Strycova ei suutnud oma võitu uskuda. / Foto: Reuters/Scanpix

Naiste tennise suurturniiridel on viimasel ajal juhtunud päris palju üllatavaid tulemusi ning täna kirjutati slämmiturniiri poolfinalistidena ajalukku taas kaks uut nime.

Barbora Strycova (Tšehhi, WTA 54.) ja Elina Svitolina (Ukraina, 8) on need kaks mängijat, kes Wimbledonis esimest korda slämmiturniiri esimelikusse kerkisid. Eriti üllatav on Strycova, kes jõudis selle tähiseni 33-aastaselt, varem polnud ta 1/8 finaalistki kaugemale saanud. Tõsi, paarismängus on Strycova ka slämmiturniiridel varem poolfinaalis mänginud.

Strycova alistas täna korraldajate viimase lootuse Johanna Konta (Suurbritannia, 19) 7:6, 6:1. Avasetis oli Konta ees 4:1, kuid pärast seda teenis ainult kolm geimi. Tie-break’is juhtis Strycova pidevalt, välja arvatud seisul 4:5, aga ta tegi siis kaks head servi ja lõpetas punktiga vastase pallingul. Teine sett oli juba ühepoolne.

Mäng ise ja ka statistika näitab, et otsustavaks said lihtvead, mida Strycova tegi ainult 9 ja Konta 34. Äralöökidega võitis Konta 28:22, aga see vahe polnud kaugeltki nii suur kui lihtvigade puhul. Strycova võitis palju punkte võrgust, kuigi ka Konta tungis võrku üpris edukalt. “Ma ei suudagi seda uskuda. Olen nii õnnelik, et hääl väriseb. Ma ei tohikski siin pikalt rääkida, sest paarismäng on täna veel ees,” ütles Strycova mängujärgses intervjuus.

Muide, paarismängus koos Su-Wei Hsieh’ga (Taipei) alistas Strycova Irina-Camelia Begu ja Monica Niculescu (Rumeenia), kes olid avaringis võitnud Anett Kontaveiti ja Darja Kasatkinat (Venemaa).

Svitolina oli varem neli korda jõudnud veerandfinaali (kaks korda Australian Openil ja kaks korda Roland Garrosis), aga nüüd jõudis poolfinaali Wimbledonis, mis seni oli ukrainlanne edutuim turniir (võidud/ kaotused enne tänavust võistlust 5-6). Stiili poolest ei tohiks muruväljak Svitolinale sobida, aga võib-olla olid seekord vastased sobivamad – tänases veerandfinaalis alistas ta 7:5, 6:4 suurüllataja Karolina Muchova (Tšehhi, WTA 68.), kes kindlasti oli väsinud eilsest ülipikast mängust kaasmaalanna Karolina Pliškovaga. Murrang toimus esimeses setis seisul 2:5, kui Svitolina võitis viis geimi järjest.

Teistest mängudest ei olegi mõtet pikalt kirjutada, sest võitis tennisist, kes pidigi võitma, kuigi Serena Williams (USA, 11) loovutas ka seti. Ta alistas kaasmaalanna Alison Riske (WTA 55.) 6:4, 4:6, 6:3. Mõlemas võidetud setis jäi Williams algul murdega taha. Simona Halep (Rumeenia, 7) võitis hiinlanna Shuai Zhangi (WTA 50.) analoogiliselt Strycova ja Konta mänguga. Tulemus 7:6, 6:1 oli täpselt sama ja samamoodi oli Halep ka algul 1:4 taga.

Poolfinaalis on vastamisi Williams – Strycova ja Halep – Svitolina.