Eesti mehed langesid ITF-i turniiridel välja

Kristjan Tamm. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Daniil Glinka ja Kristjan Tamm üksikmängus ning Siim Troost paarismängus langesid täna ITF-i turniiridel välja.

Glinka mängis M25 turniiri Nusslochis (Saksamaa) ja kaotas teises ringis Millen Hurrionile (Suurbritannia, ATP 743.) 3:6, 5:7. Esimeses setis kaotas Glinka teises geimis servi ja võimalusi seda tagasi võtta polnud, sest ühtki murdepalli Eesti teine reket ei teeninud. Teises setis läks põnevaks seisult 4:4. Glinka kaotas oma servi, kuid selg vastu seina mängides suutis esimest korda murda ka vastase pallingu. Paraku kaotas Glinka seisul 5:5 uuesti oma servi ja teist korda ta enam seda tasa ei teinud.

Glinka lõi kolm ässa, topeltvigu ei teinud ja esimest servi sai sisse 73%, kuid neist soliidsetest numbritest ei aidanud, sest ta võitis esimeselt pallingult ainult 60% (vastane 76%) punktidest.

Tamm hakkas Manacori M15 turniiril hästi vastu esimesena asetatud Karl Fribergile (Rootsi, ATP 365.). Kõikuva iseloomuga mängu otsustas aga vastase servimurre kolmanda seti teises geimis. Friberg võitis 6:1, 1:6, 6:3.

Samal turniiril Siim Troost üksikmängus kaasa ei teinud, aga paarismängus koos soomlase Patrick Kaukovaltaga olid nad kolmandana asetatud ja võitsid avaringis Josip Simundža (Horvaatia) ja Pavel Verbini (-) 6:3, 6:7, 10:7. Kuid teises ringis tuli vastu võtta 1:6, 2:6 kaotus Jaroslav Deminilt (-) ja Coleman Wongilt (Hong Kong). Tamm ja Matteo Meneghetti (Itaalia) kaotasid esimeses ringis.