fbpx
Close

Eesti naiskond kindlustas võidu Kosovo üle

Eesti võistkond enne teise vooru mängu. / Foto: Allar Hint

Maileen Nuudi ja Anett Kontaveit loovutasid kokku vaid kolm geimi, kui kindlustasid Billie Jean King Cupi II grupi Euro-Aafrika tsooni turniiril Oeirases (Portugal) võidu Kosovo üle.

Tegemist oli B-alagrupi teise vooruga ja 2:0 on piisav edu, sest ees seisab vaid paarismäng. Võrdluseks võib öelda, et Leedu oli eilses avavoorus Kosovoga üsna hädas, nende esireket Justyna Mikulskite kaotas Arlinda Rushitile isegi seti. Täna alistas Kontaveit maailma edetabelis 470. kohal (parim edetabelikoht 352.) paikneva Rushiti 6:1, 6:1. ITF-i veebiküljel on Rushiti nime taha ikka veel pandud Šveitsi lipp (näiteks Ingrid Neel on selle põhjal juba Eesti mängija), aga päritolu tõttu sai ta nüüd esindama Kosovo naiskonda. Päeva esimeses mängus alustas Maileen Nuudi edetabelikohata Adrijana Lekaj 6:0, 6:1.

Kui “otsida põnevust”, siis Nuudi vastasel oli esimeses setis isegi kaks murdepalli ja Anetti kahes servigeimis oli seis 40:40 (kuid murdepalli Rushitil polnud). Lisaks võitis Kontaveit ühe tõrjegeimi alles neljandalt murdepallilt. Kuid kokkuvõttes läks nii nagu pidigi minema ja nüüd oli Eestil võimalus saata paarismängus väljakule need tennisistid, kes üksikmängus ei osalenud.

Nii saigi paarismängus teha BJK Cupi debüüdi Laura Rahnel, kelle partner oli Ingrid Neel. Esimene sett Rushiti ja Lekaj vastu algas kummaliselt, sest nähti ainult murdeid. Lõpuks võitis Eesti paar kõik neli tõrjegeimi ja suutis oma servi kaks korda hoida – 6:2. Teises setis seisuni 3:3 murdeid ei olnud, aga siis tuli lühike seeria, mille jooksul Neel/Rahnel murdsid kaks ja vastased ühe servigeimi. Sellega kuulus 6:2, 6:4 võit ja üldseis 3:0 Eestile.

Kolmapäeval on Eesti vastane Iirimaa, kes avavoorus kaotas Gruusiale 1:2 ja on täna Leedu vastu pärast üksikmänge 0:2 taga. Iirlannade 18-aastane esireket Celine Simunyu on maailma edetabelis 1083. kohal.

scroll to top