fbpx
Close

Anett Kontaveit: pärast kaotust Kreekale poleks oodanud edasipääsu

– Eesti võidukas tiim / Foto: Annika Siimula-Sõrmus

Eesti teenis kodusel Fed Cupi I grupi Euro-Aafrika tsooni alagrupis ainult ühe võidu Austria üle 2:1, aga just sellest piisas, et kerkida teisele kohale ja jätkata võitlust Maailmaliiga üleminekumängu pääsmele.

Nii sai väga oluliseks ka Anett Kontaveidi neljapäevane napp võit Camila Giorgi üle, sest Eestit eristas Austriast ja Kreekast just see, et meie kaotasime Itaaliale 1:2, aga teised 0:3. „Täna tundsin positiivset energiat, sest teadsin, et võit annab teise koha. Pärast Kreekale kaotust ei oodanud enam edasisaamise võinalust. Meil oli ka palju vedamist. Homme lähen Svitolina vastu väga hea meeloluga, pinget ei ole peal. Saab näha kindlasti head tennist näha, ka mina saan hea mängu,“ ütles Kontaveit.

– Anett Kontaveit ja Märten Tamla pressikonverentsil / Foto: Igor Pissarev

Kapten-treener Märten Tamla ütles, et pärast kaotust Kreekale valitses suur pettumus. “Arvasin enne turniiri, et Kreeka on alagrupi nõrgim tiim. Teadsin, et kui Austria võidab Kreekat, siis meil tekib surnud ringiga võimalus, see variant oli õhus. Kindlasti oli vaja võita mõlemad üksikmängud, meil oli ka info, et Anett peab võitma kahes setis,” rääkis Tamla.

Tamla sõnul tuli Elena Malõgina edu esimeses matšis üle kivide-kändude. “Elena ei mänginud esimeses setis oma parimat tennist. Tegelesime koos Anettiga Elena motiveerimisega. Et rahune maha ja mängi! Lõpuks suutis ta vajaliku taseme välja mängida. Eile andis peakohtunik valeinfo surnud ringi seisu kohta. Alles enne paarismängu pilt selgines, sest Itaalia paari tasemevahe Kreeka omaga oli siiski suur.“ 

Laupäevane kohtumine Eesti – Ukraina algab Tallinki hallis kell 13.

scroll to top