Eesti GP-l pälvis kahekordse võidu Laura Rahnel

– Laura Rahnel ja Maarja Leinshtrep / Foto: Marton Valgmäe

Lõppenud nädalavahetusel peeti Tartus järjekordne Eesti GP etapp. Seekord tulid võitjateks tulevikutegijad. Naiste seas sai esikoha Laura Rahnel, seda nii üksik-, kui paarismängus ( koos treeningkaaslase Brit Martiniga) ning meeste turniiril võttis võidu Sten Hiiesalu. Mõlemad võitjad on 15-aastased.

Meeste turniiril jõudis turniiritabelis esimesena asetatud Tartu oma poiss Sten Hiiesalu finaali pärast poolfinaalivõitu Andre-Remi Jakobi (6.) üle 6:3, 6:2. Jakobi oli veerandfinaalis üle olnud Alex-Andre Ojassalust (4.) pärast kaotatud avasetti 5:7, 6:3, 6:4.

Teises poolfinaalis olid vastamisi 15-aastane Henry Ink ning kogenud Aleksandr Kvits. Seitsmendata asetust omanud Inki teekond nelja parema sekka oli huvitav, sest teises ringis tuli talle vastu Jakov Tširkin, kes oli sunnitud  7:6 (4), 3:1 eduseisul aga noormängijale loobumisvõidu andma. Ink kasutas oma võimaluse hiilgavalt ära, sest alistas veerandfinaalis kerge üllatusena Denis Maijorovi 6:2, 4:6, 6:2. Poolfinaalis aga Kvits Inki mängu ei lasknudki ning 6:0, 6:1 võiduga kindlustas koha finaalis.

Paraku jättis Kvits oma parimad palad poolfinaali, sest finaalis olid uljalt mänginud Hiiesalu võidunumbrid 6:4, 6:2.

– Sten Hiiesalu ja Aleksandr Kvits / Foto: Martin Valgmäe

Naiste turniiril näitas taaskord head minekut Laura Rahnel. Saanud veerandfinaalis jagu kangest konkurendist ja eakaaslasest Grete Gullist 5:7, 7:5, 6:1, alistas ta poolfinaalis ka esimesena asetatud Gerda Reinaru 6:2, 3:0 (katkestas).

Tabeli teisest poolest jõudis finaali toredat taastulemist näitav Maarja Leinštrep. Alistanud veerandfinaalis Andrea Rootsi 6:4, 2:6, 7:5, sai kahe nädala pärast oma kuueteistkümnendat sünnipäeva tähistav Leinštrep poolfinaalis jagu ka hea turniiri teinud Victoria Maria Mändmast 6:3, 6:4.  Mändma oli veerandfinaalis välja lülitanud teisena asetatud Alissia Aleksandra Kivi 6:4, 7:6 (1).

Niisiis kohtusid naiste finaalis kaks viieteistaastast noormängijat. Vägevas vormis Rahnel tõmbas seekord pikema kõrre 6:3, 6:1.

„Kõige keerulisem mäng oli ikkagi veerandfinaal Gretega,“ sõnas Rahnel. „Tulin teises setis välja 1:5 kaotusseisust. Mäletan, et mängisin sel seisul allatuult ja mõte oli juba vabaks läinud ning õnnestus sett ikkagi ära võtta. See oli esimene liivaturniir käimasoleval hooajal ja füüsiliselt päris raske,“ rääkis värske turniirivõitja.

Paarismänguturniiri finaalis alistasid Rahnel/Brit Martin Grete Gull/Mariela Pluutuse 6:4, 6:4.

Rahnel nimetas finaalmatši naljakaks. „See oli natuke naljakas mäng, tuleb tunnistada, et võitjaks tuli see tiim, kel õnnestus rohkem valepõrkeid lüüa,“ muigas Rahnel.

Meeste paarimänguturniiril võidutsesid Jakobi/Ojassalu, kes olid lõppmängus paremad Maijorov/Robert Raagist 3:6, 6:4, 10:3. Eesti paremaid noormängijaid ootab ees nüüd järgmisel nädalal Tallinnas Kadriorus algav ITFi juunioride 3. kategooria turniir, enamik eestlasi alustavad aga laupäeval kvalifikatsioonist.