Eesti GP-l võidutsesid Valeria Gorlatš ja Morten Ritslaid

– Valeria Gorlatš / Foto: Igor Pissarev/ETL

Tallinkis peetud Eesti GP meeste poolfinaalis lendas tuld ja tõrva

Pühapäeval lõppes Tallinki Tennisekeskuses kolm päeva kestnud Eesti GP turniir. Võidu noppisid Valeria Gorlatš ning Morten Ritslaid.

Nagu viimasel ajal tavaks, osales nii naiste kui meeste turniiril hulgaliselt noorema generatsiooni tennisemängijaid.

Naiste turniiril jõudis veerandfinaali koguni neli 15-aastast tennisisti: Laura Rahnel, Maarja Leinštrep, Anna Maria Tottrup ja Lisette Aljas, tõsi Rahnel sai kaks loobumisvõitu ning kaheksa parema seas tuli tunnistada Anet Angelika Koskeli selget 6:1, 6:2 paremust. Ka Anna Maria Tottrup sai avaringis loobumisvõidu, teises ringis oli ta parem eakaaslasest Katarina Brit Eskenist 6:3, 6:3. Veerandfinaalis Tottrup Valeria Gorlatšile vastu ei saanud – tulemusega 6:0, 6:1 mängis end poolfinaali Gorlatš.

Aljas alistas avavoorus Meribel Järna 4:6, 6:3, 6:1 ning seejärel Mariela Pluutuse 7:5, 6:1. Tema komistuskiviks sai Polina Ramenskaja, kellele Aljas jäi alla 2:6, 3:6.

Leinštrep oli kõigepealt üle Ivette Leetmast 6:4, 6:3, seejärel Maily Märssist 2:6, 6:2, 6:3. Kaheksa hulgas tuli tunnistada Alissia Aleksandra Kivi 6:3, 7:6 (2) paremust.

Naiste poolfinaalis jätkas võimsalt Gorlatš, kes loovutas Kivile mõlemas setis vaid ühe geimi. Teises poolfinaalis Koskeli ja Ramenskaja vahel käis tulisem andmine ning võitja selgus kolmandas setis. Koskel oli parem 6:2, 3:6, 6:1.

Finaalis võttis Gorlatš oma ning alistas Koskeli 6:2, 6:2.

– Morten Ritslaid / Foto: Igor Pissarev/ETL

Meeste turniiri kõige kummalisem matš kestis vaid kaheksa geimi jagu

Poolfinaalkohtumises Morten Ritslaidi ning Anton Pavlovi vahel oli pinget õhus kohe matši algusest peale. Välku hakkas lööma aga kaheksandas geimis, kui Pavlov luges audiks kaks Ritslaidi lööki, millega viimane sugugi nõustuda ei tahtnud ning valjuhäälselt käed puusas oma arvamust avaldas: „Selle mehega on võimatu mängida!“ Turniiri kohtunik Aleksander Jürgens oli sunnitud väljakule minema.

Mäng jätkus seisul 4:3 30:30, kui Pavlov tegi filigraanse äralöögi: pall maandus ligi meeter küljejoonest seespool, kuid Ritslaid hõikas: „Aut!“.  Kohtunik Jürgens püüdis mehi lepitada ja selgitas Ritslaidile, et pall oli sees. Seepeale teatas servima asunud Ritslaid, et seis on 40:30 tema kasuks, Pavlov jäi enda juurde, et seis on 30:40 servija poolt vaadatuna. Mehed vaidlesid minutijagu, kuni lõpuks viskas Pavlovil üle ja ta lõpetas nii vaidlemise kui mängimise ning pakkis reketid. Jürgens üritas veel mehi mängima ergutada, kuid see ei õnnestunud – nii sai finaalipileti Ritslaid.

Kohtunik Jürgens ütles Tennisnetile ülalkirjeldatud poolfinaali kommenteerides, et peab vist parafraseerima teada-tuntuid poliitikuid. Ta võttis matši kokku ühe lausega: „Sellist jama on raske kommenteerida.“

Teises poolfinaalis olid vastamisi Pavlovi õpilane 17-aastane David Mikelaišvili ning 16-aastane Villem Aadamsoo. Finaali jõudis noorem mängumees 6:3, 6:0.

Turniirivõidu võttiski lõpuks Ritslaid, kes Aadamsoost oli finaalis parem 6:1, 6:2.