Kummaline küll, aga statistika näitab, et Kaia Kanepi mängib paremini neil slämmiturniiridel, kus ta ei ole asetatud, sest sel juhul saab ta näidata oma giantkiller’i või Slamnepi (eesti keeles võiks siis olla Slämmi-Kanepi) staatust.
Esmaspäeval on Kanepi vastane Prantsusmaa lahtiste avaringis ameeriklanna Madison Keys, kes on asetatud 20ndana. Läbi aegade on Kanepi ja rumeenlanna Sorana Cirstea lülitanud slämmiturniiridel välja kõige rohkem asetatud mängijaid selliselt, et nad ise ei ole olnud asetatud. Sest muidu oleks Serena Williams vast juba sadakond asetatud mängijat võitnud, aga ta on pea alati olnud ka ise asetatud (välja arvatud näiteks mullu US Openil Anett Kontaveidiga kohtudes).
Aga soosik on muidugi Keys ja seda eriti Kanepi viimaste turniiride valgusel. Oleks ta sama hea kui mullu, paneks see kihlveokontoreid kukalt kratsima, aga nüüd nad ilmselt teavad, keda vähemalt PIDADA soosikuks. Keysist on Tennisnet korra kirjutanud, kui Kanepi kohtus temaga 2021. aasta sügisel Indian Wellsi turniiril (meenutame, et koroona mõjul lükkus see turniir tollal poole aasta võrra edasi). Tolles eelvaates on läbi võetud Keysi kogu karjäär 2021. aasta oktoobrini.
Eelvaate pealkirjas püstitatud küsimus “kas Keysi parimad päevad on möödas?” on osaliselt õigustatud, aga osaliselt mitte, sest Keys on ju praegugi kaugel oma karjääri parimast edetabelikohast (7.), aga teisalt on tal pärast Kaia võitmist Indian Wellsis olnud mullu väga häid saavutusi. Esmalt muidugi jõudmine Austraalia lahtiste poolfinaali, mis kergitas Keysi maailma edetabelis 51. kohalt 28ndaks. Hiljem jõudis Keys veel Indian Wellsis veerandfinaali, Roland Garrosis 1/8 finaali ja Toronto WTA Masters 1000 turniiril poolfinaali. Aga edetabelis ta muudkui tõusis, sest tal ei olnud eriti palju punkte kaitsta. Kuid Keysil oli eelmisel aastal ka põrumisi, üks näiteks Tallinn Open, kus ameeriklanna kaotas avaringis Viktorija Golubicile.
Tänavu teenis Keys punkte United Cupil, mille USA võitis, aga Australian Openil langes välja 3. ringis ja sellega läksid ära 2022. aasta punktid – Keys langes 23. kohale ja sealkandis on ta püsinud. Viimati jõudis Keys Rooma turniiril 1/8 finaali ja sellega kerkis kolm kohta.
Keys ei ole tüüpiline liivaväljakute mängija, sest tema riskeeriv stiil sobib pigem kõvakattele. Aga tal on Pariisist häid tulemusi nagu 2017. aasta veerandfinaal ja 2018. aasta poolfinaal, mistõttu teda alahinnata ei saa. Ja muidugi ei ole Kaial ka põhjust Keysi alahinnata, ehkki liivaväljakutel on nende omavaheline seis 1:0 eestlanna kasuks (üldseis 1:2).
Kihlveokontorite arvates on Keysil ligi 80-protsendilised võidušansid, mida näitavad ka ennustusportaali Paf koefitsiendid – Keysi võidule 1,21 ja Kanepi võidule 4,50. Selge favoriit – nii võib numbrite põhjal hinnata Keysi mängueelset seisust. Aga nagu ütles Delfi/Eesti Päevalehe intervjuus WTA asjatundja Courtney Nguyen, on ameeriklanna tagakäsi haavatav ja palju sõltub sellest, kui stabiilselt ta ründab. Sest kui eeskäsi sujub, ei pruugi Kaia saada isegi võimalust tagakätt survestada. Selle kohtumise kohta võiks hetkel öelda (arvestades Kaia 2023. aasta mänge), et pigem sõltub tulemus sellest, kui heas vormis on Keys.
Mäng algab 14. väljakul kell 12. Tegemist on tagumistest väljakutest ühe suuremaga, aga muidugi peaareenide hulka see väljak ei kuulu.