EELVAADE | Kuidas saab Kaia Kanepi olümpiavõitja vastu?

Belinda Bencic Peterburi turniiril. / Foto Sipa Press/Scanpix

Belinda Bencic (Šveits, 22) on olnud mängija, keda Anett Kontaveit täiskasvanute karjääris võitnud lausa muuseas, kui välja arvata, et Peterburi turniiri veerandfinaalis lõppes esimene sett 7:6.

Kuid eeloleval ööl kell 3 Indian Wellsi Masters 1000 turniiri 2. ringis ei ole Bencici vastane Kontaveit, vaid hoopis Kaia Kanepi. Kuigi paljudele tundub, et Anetti ja Kaia mängustiil on sarnane, näitavad tulemused, et ebamugavad või mugavad vastased on neil üsna erinevad. Kui rääkida Kaia poolt, siis tema on hakkama saanud Arina Sabalenkaga, keda Anett seni pole võitnud, kuid vastupidiseid näiteid on ka.

Kuna Bencic on Anettiga viimase poole aasta jooksul kaks korda mänginud, on Tennisnetis olemas ka eelvaated. Neist viimast saate lugeda siit ja selle artikli sees on ka lingid neile lugudele, kus Bencici karjäärist pikemalt juttu. Meenutame peamist: Bencici suurim saavutus on olümpiavõit, milleni ta jõudis Tokyos möödunud suvel. Slämmiturniiridel on ta hästi mänginud vaid US Openil, kus on kaks korda jõudnud veerand- ja korra (2019) poolfinaalini. Tol aastal aitas Bencici edule kaasa fakt, et ebamugav vastane Kontaveit haigestus ja pidi 3. ringis andma šveitslannale loobumisvõidu. WTA turniire on Bencic võitnud neli, neist esimese juba 2015. aastal 18-aastaselt. Kaks tiitlit on ta teeninud Premier 5 turniiridelt, mis nüüd kannavad WTA Masters 1000 nimetust.

Kanepi on kohtunud Benciciga vaid korra. See juhtus 2019. aastal, mil Bencic oli selgelt tõusuteel. Ta alustas seda hooaega maailma 55. reketina ja lõpetas seitsmendana. Nad kohtusid Wimbledoni turniiri 2. ringis ja Bencic võitis 6:3, 6:1. Muidugi oli see muruväljaku kohtumine, mida ei saa otse üle kanda kõvakattele. Täna on võib-olla Kaia isegi tugevam, kui oli 2019. aasta suvel, ehkki ta jõudis tollal Prantsusmaa lahtiste 1/8 finaali. Bencic peaks aga olema pisut kehvemas vormis kui kolm aastat tagasi. Pärast eelmise aasta olümpiavõitu ja US Openi veerandfinaali ei ole šveitslanna enam häid tulemusi näidanud. Australian Openil kaotas ta 2. ringis Amanda Anisimovale ja pärast Peterburi turniiri on mänginud vaid ühe kohtumise, kus kaotas Doha avaringis kolmes setis Clara Tausonile.

Üldiselt on eelmises lõigus mainitud fakte arvestanud ka kihlveokontorid. Jah, Bencic peab olema selles mängus soosik, sest kihlveokontorid mingil määral hoiavad parema mängija (vähemalt edetabeli põhjal) šansse kõrgemal, kuid sellegipoolest on šveitslanna favoriidiseisus üsna nõrk. Ennustusportaal Paf on andnud Kanepi võidukoefitsiendiks 2,14 ja Bencicile 1,71, mis tähendab šveitslannale umbes 55-protsendilisi võidulootusi. Ehk võime öelda: vastupidine tulemus ei oleks üllatus ja seda me loodamegi!

Kanepi ja Bencici mäng peetakse Indian Wellsi tennisekeskuse 4. väljakul neljanda mänguna. Eelmine mäng Elina Svitolina (Ukraina 12) ja Harriet Darti (Suurbritannia) vahel algab meie aja järgi kell 1 öösel. Kui see kestab rohkem kui tund ja 40 minutit (vaheaega ja soojendust arvestades), siis Kaia ja Bencic kella 3ks veel mängima ei pääse. Ärme hakkame ennustama, eks otsustage ise, kaua võib Svitolina ja Darti mäng kesta.