fbpx
Close

EELVAADE | Hiina esireket ja peamine tulevikulootus

Qinwen Zheng. / Foto: AFP/Scanpix

Hiina (naiste) tennises on põlvkondade vahetus läbi ja nüüd oodatakse Qinwen Zhengilt kahekordse suure slämmi turniiride võitja Na Li jälgedesse astumist.

Varasemast põlvkonnast mängib veel Shuai Zhang, aga ta on sel aastal alavormis ja pole kahtlust, et Zheng on Hiina parim, seda muidugi tõestab ka tema 23. edetabelikoht. Täna on aga Zhengi vastane Kaia Kanepi ja õnneks mäng mitte Eesti aja järgi öösel. Nimelt kohtuvad Kanepi ja Zheng 13. väljaku esimeses mängus, mis algab kell 18. Vihma pole New Yorgis oodata ja palavust ka mitte – aga see veel tuleb järgmisel nädalal (+33-35 kraadi).

Kuna Zheng kohtus tänavu jaanuari algul Anett Kontaveidiga, oleme 20-aastasest hiinlannast eelvaate juba kirjutanud. Ka selles on juttu, et just Zheng võiks olla Na Li mantlipärija. Selles loos on kirjas ka tema edu noorteklassis, aga samas on võib-olla isegi üllatav, et jaanuaris edetabelis 28. kohal asunud Zheng, kellel polnud ka sel aastal eriti palju punkte kaitsta, on nüüdseks ainult viis kohta kõrgemal. Tegelikult oodati, et just Zheng on selle hooaja komeet.

Eks me siis praeguses loos vaatame, mida on Zheng 2023. aastal suutnud, sest varasemate aastate jutt on juba eelmises eelvaates kirjas. Noor hiinlanna on tänavu võitnud 26 ja kaotanud 16 mängu – positiivne bilanss, aga mitte silmapaistev. Kuid vähemalt teenis Zheng sel aastal oma esimese WTA tiitli juulikuus Palermos. Teisena asetatud Zhengil ei tulnud aga WTA 250 turniiri võitmiseks alistada ühtki endast edetabelis eespool asunud vastast, tugevaim oli Mayar Sherif (tollal WTA 38.).

Vastukaaluks Palermo võidule ei ole Zhang üldse olnud edukas slämmiturniiridel. Kui ta täna võidaks Kaia Kanepit, jõuaks Zheng hooaja kõige parema slämmiturniirini, sest tänavu varem ta 2. ringist edasi ei saanud, Wimbledonis langes välja isegi 1. ringis. Veel jõudis Zheng Abu Dhabis poolfinaali ja Rooma Masters 1000 turniiril veerandfinaali, midagi rohkemat tal esile tõsta pole. Ta ei ole ka kedagi suurt tänavu alistanud – parim võit on Darja Kasatkina (WTA 8.) üle. Aga kõvakattel peakski Zheng olema Kasatkinast veidi parem.

Lisame veel, et Anetti võitis Zheng eelvaates toodud mängus 6:1, 4:6, 7:6. Arvestades praeguseks loobunud mängija tervislikku seisundit sel hooajal, ei olnud ka see võit tollal maailma 17. reketi üle hiinlanna jaoks eriline saavutus.

Kihlveokontorid arvavad nii, et teatud lootusi Kanepil on. Ennustusportaal Paf annab Zhengi võidukoefitsiendiks 1,28 ja Kaiale 3,75, mis tähendab enam-vähem hiinlanna 75-protsendilisi võidušansse. Praeguseid edetabelikohti arvestades on 75-25 isegi Kaia jaoks soodne jõudude vahekord, sest ikkagi usutakse, et ta võib saada vastu või isegi võita. Eks siis loodame seda meiegi!

Üks oluline teade tänaseks: US Openil on võistlustules lisaks Kanepile veel kaks Eesti mängijat. Kell 17 alustab Markus Mölder noorteturniiri kvalifikatsiooni. Ta on asetatud 14ndana ja kohtub täna avaringis Maximo Zeitunega (Argentiina). Edetabeli põhjal on nad üsna võrdsed – maailma juunioride rankingus asub Mölder 81. ja Zeitune 87. kohal. Põhiturniirile pääsuks on Mölderil vaja alistada kaks vastast.

Samuti alustab Ingrid Neel koos Ulrikke Eikeriga (Norra) paarismängu turniiri, kus neil on avaringis rasked vastased – üheksandana asetatud Hao-Ching Chan (Taipei) ja Giuliana Olmos (Mehhiko). See mäng algab umbes 19.30 või pisut hiljem.

scroll to top