Eduseisus olnud Zopp katkestas mängu Pella vastu

– Jürgen Zopp / Foto: Siim Semiskar

Eesti meeste esireket Jürgen Zopp (ATP 133.) suundus Stockholm Openilt aste tugevamale turniirile, Viini ATP 500 mängima. Zopp alustas turniiri kvalifikatsioonist.

Põhitabelisse pääsuks on Viinis vaja võita kaks mängu. Esimeseks vastaseks loositi Zoppile Argentina tennisist Guido Pella (65.). Zopp ja Pella olid enne antud kohtumist omavahel mänginud 10 aastat tagasi Kuuba ITF Futures turniiril. Siis jäi napilt peale argentinlane 4:6 6:2 6:4. Tema kõrgeim koht maailma edetabelis pärineb 2016. aastast – 39. Sel aastal on Pella nii Wimbledonis kui USA lahtistel üksikmängus jõudnud kolmandasse ringi. Sama vägiteoga sai teatavasti hakkama Zopp Prantsusmaa lahtistel.

Avasett ei kulgenud Zoppile lihtsalt. Meie mehe poolt vaadatuna hoidsid mõlemad mehed seisuni 3:4 oma servi. Esimesena vääratas kaheksandas geimis Zopp, kui lasi Pellal enda servi murda. Tundus, et sett on käest libisemas, aga võta näpust! Zopp läks Pella servilt 40:15 ette ja teiselt murdepallilt õnnestus ka servimurre realiseerida. Edasi hoiti oma servi kindlalt ja nii jõuti kiiresse lõppmängu. Kiire lõppmäng algas meie tennisistile hästi ja ega argentinlasele suurt sõnaõigust antud – kiire lõppmäng Zoppile 7:1 ja esimene sett 7:6.

Teine sett. Guido Pella võttis end ilmselgelt kokku ja kohe esimeses geimis murdis Jürgen Zoppi servi. Teist korda tegi ta seda viiendas geimis. Selge setivõit Pellale 6:2.

Otsustav sett algas Zoppile hästi. Oma servi hoidmise järel murdis meie mees vastase pallingu ja peale väga rasket järgmist geimi (Pella omas kolm murdepalli!) asus juhtima 3:0. Seisul 4:1 ei suutnud Zopp realiseerida kahte murdepalli, see olnuks juba väga turvaline edu. Järgmises geimis tasakaalustas servimurded Pella ja Zoppi edu sulas ühe geimini – 4:3. Seni veel teadmata põhjusel andis Zopp vastasele loobumisvõidu. Tõenäoliselt vaevas teda mingi vigastus. Põhjuse selgumisel anname kindlasti sellest teada.

Guido Pella läheb kvalifikatsiooni finaalis kokku belglase Ruben Bemelmansiga (110.), kes oli kolmes setis üle austerlasest Sebastian Ofnerist (183.) 3:6 6:3 6:4.