fbpx
Close

Donna Vekici treener läks tagasi Angelique Kerberi juurde

Angelique Kerber võttis endise juhendaja tagasi. / Foto: EPA/Scanpix

Sakslasest treener Torben Beltz teatas, et erimeelsuste tõttu ei juhenda ta enam Horvaatia mängijat Donna Vekicit, kelle treener ta oli viimased kaks ja pool aastat. Vaid paar nädalat hiljem tuli teade, et Beltz on nüüdsest sakslanna Angelique Kerberi juhendaja.

Beltz on tegelikult Kerberit juhendanud varem juba kolmel perioodil: esmalt noorteklassis (2003-2004) ja siis kahel ajalõigul profitennisistina (2011-2013 ja 2015-2017). Beltzi käe all võitis Kerber kaks esimest slämmitiitlit (2016 Australian Open ja US Open) ning kerkis maailma esireketiks.

Beltzi lahkumine Vekici juurest oli aga omapärane sel põhjusel, et treener avaldas Instagramis töö lõpetamise põhjustena erimeelsused treeningute ja turniiride graafikus, mille peale Vekic ise vastas: “Kuulen esimest korda erinevatest vaadetest treeningute ja võistluste kava osas.” Seepärast arvataksegi, et tegemist oli nii öelda mõistujutuga, kus Vekic vastas oma treenerile: tean küll, miks sa ära läksid, aga ei hakka põhjust ütlema. Tõenäoline põhjus on nüüdseks enam-vähem selge: Kerberi juures saab Beltz ilmselt suuremat palka.

Teine asi on muidugi ka praeguses koroonaviiruse olukorras, kus erinevate reisipiirangute tõttu on alati lihtsam juhendada kaasmaalast kui välismaalast.

scroll to top