fbpx
Close

Kristjan Tamm ei andnud finaalis Eesti esireketile sõnaõigust

Kristjan Tamm. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Kuigi enamik spetsialiste pidas Eesti meistrivõistluste meeste üksikmängu finaali soosikuks Mark Lajalit (1), suutis Kristjan Tamm (2) finaalis domineerida ja võitis settigi kaotamata 6:4, 6:4, 7:6 oma karjääri teise tiitli.

Eks muidugi oli Lajali edetabelikoht ka praegu Tamme omast etem, aga nagu värske meister pärast poolfinaali rääkis, on ta alles viimastel nädalatel suutnud oma heal tasemel mängida, sest ahilleuse kõõluse vigastus ja sellest taastumine võttis aega. Finaalis asus Tamm kiiresti kahe murdega ette 4:1 ja midagi ei lugenud see, et ta ühe murde tagasi andis.

Tamme peamised relvad olid serv ja eeskäsi, neil löökidel oli ta finaalis Lajalist parem. Ka oli vahe selles, et Tamm tõrjus pikemalt, aga Lajalil jäid mõnikord löögid lühikeseks. Aga samas ei saa ju ainult Tamme plusse ka lugeda, sest võitja edu oli ikkagi üsna väike – vaid kaks murret rohkem. Tie-break’is läks Lajali võimalus käest seisul 2:3, kui ta oma servil esimest punkti ei võitnud. Tamm aga võitis mõlemad punktid servil ja asus juhtima 6:3, realiseerides teise matšpalli.

Finalistid autasustamisel. / Foto: Igor Pissarev, ETL

“Mängisin hea mängu ja suutsin pead hoida külmana,” jäi Tamm esitusega finaalis väga rahule. “Ega ma palju üle olnud, lihtsalt õnnestus olulised punktid enda kasuks pöörata. Servisin hästi ning tagajoonemäng oli mitmekülgne ja stabiilne.”

Tamm võitis esimese Eesti meistritiitli 2017. aastal, kui tollane valitseja Vladimir Ivanov jättis meistrivõistlused vahele. “Teine tiitel tundub praegu magusam,” sõnas Tamm. “Pärast pikka vigastupausi annavad õnnestunud mäng ja hea tulemus positiivse emotsiooni,.” Tamm üritabki nüüd taseme ja emotsiooni pealt sama edukalt jätkata ITF-i turniiridel. Järgmisel nädalal ta veel ei mängi, kuid ülejärgmisel nädalal osaleb turniiril Itaalias ja sealt algab karussell pihta.

Finaal pidi toimuma reedel, aga see lükkus järjest edasi, kuni kella 18.30 paiku leiti, et väljak on liiga niiske. Täna sadas ka Eestis rohkelt vihma, aga Tallinn pääses suuremast sajust ja väikese hilinemisega saadi finaal pidada.

scroll to top