Doha turniiri finaalis kohtuvad Kvitova ja Muguruza

– Petra Kvitova esiplaanil. | Foto: Reuters/Scanpix

Neljapäeval Anett Kontaveidi alistanud Petra Kvitova (Tšehhi, 4) jõudis ka Doha turniiri finaali, kui alistas reedel Jessica Pegula (USA) 6:4, 6:4.

Seekord siis pääses Kvitova kahe setiga, ehkki geimide vahe (+4) oli sama, mis mängus Anettiga. Esimeses setis vastas Pegula Kvitova kahele murdele mõlemal juhul samaga, aga kolmas murre seisul 4:4 sai otsustavaks. Teises setis läks omakorda Pegula kahel korral murdega ette, kuid seisult 2:4 võitis Kvitova neli geimi järjest. Kvitova esimese servi protsent (79) oli täna lausa hiilgav, eile oli ta Kontaveidi vastu servinud 58-protsendiliselt. Tšehhitar ei teinud täna ühtki topeltviga (eile 7), seega oli vähemalt tema pallingu kvaliteet veelgi paranenud, kuid puuduvad andmed lihtvigade arvu kohta.

Finaalis kohtub Kvitova Garbine Muguruzaga (Hispaania), kes täna platsil ei käinudki, sest Viktoria Azarenka (Valgevene, 8) andis talle loobumisvõidu. Pole välistatud, et Azarenka loobub ka pühapäeval algavast Dubai turniirist.