fbpx
Close

Daniil Medvedev valmistas venelastele pettumuse ja loobus Kremlin Cupist

Daniil Medvedev US Openil. / Foto: AP/Scanpix

Maailma teine reket ja US Openi tšempion Daniil Medvedev (Venemaa) ei mängi kodumaa pealinnas Kremlin Cupi ATP250 turniiril.

Kui naiste üksikmängus on Kremlin Cup WTA500 tasemel, siis meeste turniir auhinnafondi poolest nõrgem – üldiselt Medvedev polegi viimasel ajal sellise taseme turniriidel osalenud. Kuid Moskvasse oli ta lubanud tulla. “Kokkulepe meil oli,” kinnitas Venemaa Tenniseföderatsiooni juht Šamil Tarpištšev. “Kuid on arusaadav, et hooaeg on olnud talle koormav. Väsimuse foonil on kõigil raske – ka Tsitsipas ja Zverev kaotasid Indian Wellsis. Meil oli kokkuleppes selline klausel, et kui ta ennast hästi ei tunne, võib loobuda. Tal on ees veel Pariisi Masters, ATP finaal ja Davis Cup. Tuleb austada sportlase õigust turniire valida. Kuid Daniil saabub kindlasti Moskvasse ja suhtleb fännidega”

Kuid ometi teenis Medvedev ka kriitikat. Näiteks tennisekommentaator Aleksei Andronov ütles otse: “Kõike ei tasu ka Šarapovalt üle võtta.” Viidates sellele, et Maria Šarapova keeldus sageli kodumaal (nii tema kui Medvedevi puhul oleks küll õigem öelda sünnimaal, sest nad ei ela Venemaal) mängimast. “Minu meelest on see vale,” jätkas Andronov. “Venemaal armastatakse Medvedevit, fännid on ära teeninud oma silmaga tema mängu nägemise. Kummaline on kuulda juttu “väsimusest” enne kodust turniiri. Kus siis veel mängida, kui mitte siin!? Rublev, Hatšanov ja Karatsev ju ei väsi?”

Andrei Rublev, Karen Hatšanov ja Aslan Karatsev ongi Kremlin Cupi kolm kõrgema asetausega mängijat. Neljandana on asetatud Filip Krajinovic (Serbia) – kõik nimetatud mehed on avaringis vabad. Ainsa endise slämmivõitjana teeb Moskvas kaasa Marin Cilic (Horvaatia), kes on asetatud kuuendana.

Tennisnet siiski kommenteeriks omalt poolt, et Medvedevil on kindlasti kõrgemad eesmärgid, kui Moskvas mängival venelaste kolmikul. Kui tahad saada maailma esireketiks, siis ATP250 turniiridel kaasamängimine selleks palju ei aita. Tõsi, tänavu ei saa Medvedev niikuinii enam esireketiks tõusta, sest ta on Pariisis ja ATP finaalturniiril tiitlikaitsja ning punkte juurde ei saa. Novak Djokovicile on esireketi staatus kindlustatud 2022. aasta Australian Openini.

scroll to top