fbpx
Close

Daniil Medvedev tuli välja 0:2 kaotusseisust ja mängib kuuendat korda slämmiturniiri finaalis

Daniil Medvedevi žest pärast viimase punkti võitmist. / Foto: AFP/Scanpix

Austraalia lahtistel meistrivõistlustel võitis nüüdseks turniiri kolmekordne finalist Daniil Medvedev (3) poolfinaalis Alexander Zverevi (Saksamaa, 6) 5:7, 3:6, 7:6, 7:6, 6:3.

Medvedev mängib üldse kuuendat korda slämmiturniiri finaalis, aga esimest korda ei ole seal tema vastane kas Novak Djokovic või Rafael Nadal, kellega venelasel on finaalide seis vastavalt 1:2 ja 0:2. Pühapäevases finaalis Jannik Sinneri (Itaalia, 4) vastu on nüüd Medvedev see, kellel mängu panna suuremad kogemused. Samas on Sinner mänginud Melbourne’is kindlamalt kui Medvedev, ta ei ole seni kaotuseohtu sattunud. Kuid Medvedev oli juba teises ringis Emil Ruusuvuori (Soome) vastu settidega 0:2 taga ja üsna raskelt tõmbas ta mängu välja ka veerandfinaalis Hubert Hurkacziga (Poola, 9).

Teist mängu järjest jäi Medvedev punktidega alla – Hurkaczile kaotas ta 156:164 ja täna Zverevile 161:165. Mõlemas mängus tegi Medvedev ühe murde vähem.

Esimene sett oli täna mõlemalt poolt ebakindel, kumbki ei saanud hästi sisse esimest servi (Medvedev 48% ja Zverev 62%, mis on tema koht kehv näitaja) ning mõlemad tegid lihtvigu rohkem kui äralööke. Zverev suutis seisult 4:1 maha mängida kahe murdega edu, aga tegi kolmanda murde seisul 5:5 ja see otsustas. Teises setis oli Zverev juba heas hoos. Medvedev suutis lihtvigade arvu selles setis vähendada, aga esimese servi ebakindlus jätkus.

Kuid alates kolmandast setist algas servimäng, kus isegi murdepallid olid haruldased. Kolmanda seti kohta võiks öelda, et juba oli Medvedev natuke parem, sest tema teenis kolm murdepalli, aga Zverev mitte ühtki. Ja tie-break’is, mille ta võitis 7:4, ei olnud Medvedev kordagi taga.

Ilmselt oli Zverevil parem võimalus matš lõpetada neljandas setis, kuigi ka seal ei olnud tal murdepalle, aga Medvedevil kaks oli. Kuid šanss tekkis tie-break’is, kui Medvedev tegi esimese topeltvea pärast avasetti (seal tegi koguni 5 topeltviga) ja Zverev sai minimurde eduseisuks 5:4. Kuid sellel seisul servis Zverev üllatavalt tagasihoidlikult, Medvedev sai tõrjest initsiatiivi ja võitis punkti. Järgmisel punktil oli venelasel õnne, sest ta sai tõrje vaevu üle võrgu, aga sellest kujunes välja võidukas stopp-löök. Zverev reageeris ka liiga hilja, et tulemas on lühike pall. Ja nii see mäng ära läkski, ehkki Medvedev ei pidanud ühtki matšpalli päästma nagu ka mängus Ruusuvuoriga. Otsustavas setis oli Zverevil juba “mast maas”.

Kokku oli statistika selline, et lõpuks tegi Medvedev äralööke rohkem kui lihtvigu (52/41), aga Zverev siiski napilt vastupidi (66/70). Mõlemad lõid võrdselt ässasid (14:14), esimese servi protsent oli lõpuks Zverevil palju parem (78 vs 60), aga ta võitis protsendiliselt vähem punkte (71 vs 77%).

Väljaku intervjuus ütles Medvedev taas, et ta juba mõtles kaotusele, aga püüdis anda endast kõike, et kui kaotada, siis vähemalt võideldes. “Esimese seti mängisime mõlemad halvasti, teises oli tema väga hea. Aga pärast ma suutsin siiski enam-vähem mängu käima saada,” sõnas venelane.

Nagu öeldud, on Medvedevil finaalis kogemuse eelis. Tal on ka omavahelistes mängudes Sinneriga eduseis 6:3, aga kolm viimast mängu pooleteise kuu jooksul (2023 oktoober-november) võitis Sinner. Nii et tegelikult tuleb hoopis omavahelisi kohtumisi arvestades seda fakti olulisemaks pidada. Seda enam, et kolm esimest mängu võitis Medvedev aastatel 2020-2021, kui tema juba oli maailma esikolmikus, aga Sinner alles tõusmas esikümnesse. Sinner on tänavu Melbourne’is kaotanud vaid ühe seti ja see oli täna 6:7 Djokovici vastu. Järelikult pole itaallane kaotanud ühtki setti selliselt, et vastane teinuks temast vähemalt ühe murde rohkem. Eks pühapäeval näeb, kas sellistest näitajatest on Sinnerile kasu.

scroll to top