fbpx
Close

Daniil Glinka võtab uue aasta vastu Portugalis

Daniil Glinka Eesti meistrivõistlustel. / Foto: Igor Pissarev

Daniil Glinka mängib uue aasta esimese turniiri Oeirases (Portugal), kuid Challenger 50 taseme võistluse kvalifikatsioon algas juba vanal aastal Glinkale võidukalt.

Maailma 499. reket Glinka võitis Cannon Kingsley (USA, 430.) 6:3, 2:6, 7:5, kuid edasipääsuks põhiturniirile vajab veel üht võitu. Kui esimese seti võitis üsna kindlalt Glinka ja teise Kingsley (mõlemal kaks murret setis), siis otsustav sett algas kummaliselt viie järjestikuse murdega. Kuna neist kolm tegi ameeriklane, oli ta ees 3:2 ja pärast oma servi hoidmist juhtis 4:2 ja 5:3. Kuid nüüd Glinka tõstis taset ja võitis neli geimi järjest. Kaotusest oli Glinka kahe punkti kaugusel seisul 4:5, 15:30, aga matšpalli vastane ei teeninud.

Mõlemad lõid 7 ässa, aga topeltvigu tegi Glinka 4 ja Kingsley 8. Kui esimese servi õnnestumisprotsendiga (48 vs 59) jäi Glinka alla, siis esimeselt servilt võidetud punkte oli tal rohkem (75 vs 62%). Tõsi, arvuliselt võitis vastane tänu paremale õnnestumisprotsendile esimeselt servilt 39 punkti Glinka 36 vastu.

Glinka läheb edasipääsu otsustavas mängus kokku Jay Clarke’iga (Suurbritannia, ATP 393.). Oeirases mängitakse siseväljakute kõvakattel. Kõrgeima asetusega mängija on Oeirases Portugali mees Henrique Rocha (ATP 229.).

scroll to top