fbpx
Close

Mark Lajal kohtub Bangkoki eeslinnas kolmandana asetatud itaallasega

Mark Lajal Bergamos. / Foto: Bergamo Challengeri Facebook

Mark Lajal läheb Nonthaburi (Tai pealinna Bangkoki eeslinn) Challenger 75 turniiri avaringis kokku kolmandana asetatud itaallase Mattia Bellucciga (ATP 177.).

Mõneti isegi üllatuslikult ei osale Nonthaburis ühtki maailma TOP150 mängijat, sest esimesena on asetatud Dennis Novak (Austria, ATP 165.). Seevastu on kohale tulnud väga palju mängijaid teise saja lõpust ja seetõttu ei saanud Lajal oma 206. edetabelikohaga asetust, viimasena pääses kaheksa hulka teine itaallane Marco Cecchinato (198.).

Siinkohal tulekski õiendada üks väike valearvestus, kui Tennisnet teatas pärast selle aasta Challenger-turniiride viimast nädalat, et Lajal jääb TOP200 sekka püsima. Kuid Eesti esireket oli 2022. aasta novembri lõpul võitnud Monastiris ITF-i M25 turniiri ja need punktid läksid tal maha. Samas on tase 200. koha ees või napilt selle taga nii ühtlane, et kõik võivad võita kõiki. Lajali eelis on muidugi noorus, aga vana mängija pole ka Bellucci, kes on 22-aastane.

Bellucci on omavahelistes mängudes Lajalit kaks korda võitnud, aga need kohtumised peeti 2022. aasta aprillis M15 turniiridel, kui Lajal oli alles noorteklassist väljunud ja proffide seas esimesi samme tegi. Bellucci kerkis aga TOP200 sisse juba mullu oktoobris.

Vana aasta viimasel päeval peetakse veel kvalifikatsioonimänge, põhiturniir algab 1. jaanuaril, ent praegu pole teada, kas Lajal ka sel päeval alustab.

Vaadake Nonthaburi turniiri tabelit siit.

scroll to top