fbpx
Close

Daniil Glinka teenis karjääri esimese võidu Challengeril

Daniil Glinka. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Daniil Glinka (ATP 548.) teenis täna Ortiseis (Itaalia) esimese võidu Challengeri põhiturniiril, kui alistas Ryan Nijboeri (Holland, ATP 488.) 6:3, 7:6.

Glinka on korduvalt üritanud pääseda Challengeri põhiturniirile ja kolmel korral oli see ka õnnestunud. Kuid eelmistel kordadel ta kaotas põhiturniiri esimeses ringis, ent neljandal katsel sai võidu. Tõsi, Ortisei turniir on ehk mõnevõrra nõrgem (Challenger 50) kui eelmised võistlused, kus Glinka avaringis kaotas.

Esimeses setis teenis Glinka murde eduseisuks 3:1 ja seisul 4:2 pidi Eesti tänavune meister päästma kaks murdepalli. Rohkem murdevõimalusi selles mängus polnudki. Eriti suur servijate ülekaal oli teises setis, kusjuures Glinka loovutas kuues pallingugeimis kokku ainult kaks (!) punkti. Kuid tie-break’is andis Glinka esimesena vastasele minimurde, ent tegi selle kohe tagasi seisuks 2:2. Vastane läks taas minimurdega ette, aga siis võitis Glinka hollandlase servil koguni mõlemad punktid. Kuid seisul 5:4 servides ei suutnud Eesti teine reket mängu lõpetada, sest kaotas punkti ja nüüd oli mõlemal mehel juba kolm minimurret. Ka Nijboer teenis settpalli (7:6), aga kolm viimast punkti kuulusid Glinkale, neist matšpall vastase servil – 9:7.

Statistikas torkas silma Glinka paremus ässade löömises (6:4) ja esimese servi õnnestumisprotsendis (72 vs 62), kuid esimese servi punkte võitis vastane protsendiliselt rohkem (79 vs 75%). Samas oli esimesel servil võidetud punktide arv Glinkal suurem – 40:31. Üldpunktidega jäi Eesti mees peale 75:62, mis on neljageimilise edu juures üsna suur vahe.

Glinka kohtub teises ringis Antoine Bellier’ga (Šveits, ATP 334.), kes lülitas välja neljandana asetatud Francesco Maestrelli (Itaalia). Selgunud on ka Mark Lajali (5) vastane 2. ringis, selleks on prantslane Mathias Bourque (ATP 255.). Homne ajakava pole veel teada. Võib eeldada, et Lajal mängib kolmapäeval ja Glinka neljapäeval, aga see pole mõistagi kindel.

Ortiseis mängitakse siseväljakute kõvakattel, sest see linna paikneb Põhja-Itaalias 1200 m kõrgusel, kus praegu on päeval ca 10-14 kraadi sooja.

scroll to top