Daniil Glinka jõudis veerandfinaali

Daniil Glinka. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Daniil Glinka mängib Prantsusmaal juba kolmandat ITF-i turniiri järjest paremini oma asetusest. Forbachis M15 turniiril oli ta asetatud kaheksandana, aga võitis, hiljem on aga kahel M25 turniiril ilma asetuseta jõudnud vastavalt poolfinaali ja veerandfinaali.

Loomulikult on Glinkal võimalus Onet’ M25 turniiril veelgi kaugemale jõuda, aga tänases mängus alistas ta Alec Deckersi (Holland) 7:6, 1:6, 6:3 ja sellega tagas koha veerandfinaalis. Esimeses setis murdeid polnud, aga murdepalle oli mõlemal, kusjuures Glinkal seisul 5:4, kui need murdepallid olid ka settpallid. Ta ei realiseerinud kaht võimalust, aga mängis suurepäraselt tie-break’is (7:3), kus Glinka oma servil ühtki punkti ei kaotanud.

Teine sett oli numbriliselt ühepoolne, aga Glinkal oli kaks murdepalli nii seisul 0:2 kui ka 1:3, kuid pärast võimaluste kadumist kaotas Glinka ise oma servi ja sellega ka seti. Kuid otsustavas setis tegi Glinka võiduka murde seisul 4:3. Ta võitis neli oma servigeimi kindlalt, aga ühes (seisul 2:2) oli ka vastasel murdepall. Üldiselt jäi mõlemal üsna palju murdepalle realiseerimata, Glinkal õnnestus 8st viad 1 ja Deckersil 6st 2. Hollandlane võitis ühe geimi rohkem, aga punktidega jäi ikkagi peale Glinka 101:99. Deckers lõi 12 ässa ja oli parem ka esimese servi punktide võitmises (82% vs 74%), ent kuna Glinka esimese pallingu õnnestumisprotsent oli palju parem (70 vs 56), võitis Glinka esimeselt servilt arvuliselt rohkem punkte (52 vs 46).

Veerandfinaalis kohtub Glinka Hady Habibiga (Liibanon, ATP 348.), kes on asetatud kolmandana. Habib on kokku võitnud üheksa ja tänavu neli ITF-i turniiri, aga neist kolm M15 tasemel. M25 turniiri võitis ta kolm nädalat tagasi Sharm el Sheikhis.