Daniil Glinka jäi teist korda poolfinaalis pidama, ent mängis taas tublilt

Daniil Glinka / Foto: Igor Pissarev/ETL

Daniil Glinka, kes kaks nädalat tagasi võitis Prantsusmaal ITF-i M15 turniiri, on kahel järgnenud M25 turniiril jõudnud poolfinaali.

Sel nädalal Onet’ turniiril sai Glinka parima võidu veerandfinaalis, kui alistas kolmandana asetatud Hady Habibi (Liibanon, ATP 348.) 7:6, 6:4. Selles mängus ei kaotanud Glinka ühtki servigeimi ja sai ainsa murde teise seti seisul 4:4. Mäng oli ässade paraad, sest Habib lõi neid koguni 21 ja Glinka 12. Esimeselt servilt võitis Glinka 89% punktidest (46st 41)! Kuid palju kehvem polnud ka Habib 83 protsendiga. Glinkal tuli pika kohtumise jooksul päästa vaid üks murdepall ja seda seisul 5;4 teises setis. Ta ise realiseeris murdepalle 4st 1.

Tänases poolfinaali kaotas aga Glinka 4:6, 3:6 Tom Paris’le (Prantsusmaa, ATP 904.), kes sai turniirile vabapääsmega (wild card). Päevad pole vennad või oli vastane tõrjel etem, ent täna kaotas Glinka kolm servigeimi ja võitis esimeselt servilt punkte 62% (Paris 81%). Esimeses setis sai Glinka seisult 1:4 järele 4:4, aga kaotas teistkordselt servi seisul 4:5. Teises setis tegi vastane murde seisul 3:2. Kaotusseisus 2:5 päästis Glinka neli matšpalli, aga järgmise geimi oma servil Paris ikkagi võitis.