Kristjan Tamm alustas Egiptuses ITF-i turniiri napi võiduga

Kristjan Tamm. / Foto: Igor Pissarev, ETL

M15 ITF-i turniiril Sharm El Sheikhis sai üksikmängus Kristjan Tamm täna põhitabeli esimeses ringis napi võidu.

Egiptuses kohtus Kristjan Tamm (ATP 1064.) avaringis vabapääsmega põhitabelisse saanud serblase Milan Driniciga (1117.). Drinici kontos on aastast 2017 ka üks ITF-i turniirivõit. Omavahel kohtuti esmakordselt.

Mäng kujunes tasavägiseks. Esimese seti saatuse otsustas kiire lõppmäng. Enne seda tegid mõlemad seti keskel ühe servimurde. Kiires lõppmängus oli Tamm vahepeal taga 2:4 ja 4:5, ent kolm järjestikust punktivõitu tagasid setivõidu Tammele 7:6(5).

Teises setis oli Tamm tagaajaja rollis. Kaotusseisust 2:4 tuli ta ilusti välja ja asus juhtima 5:4. Järgmises geimis omas Tamm ka matshpalli, kuid see jäi realiseerimata. Ka selle seti saatuse määras kiire lõppmäng. Siin oli juba kindlam Drinic – 7:6(4).

Kolmandas setis liiguti ilma murdepallideta seisuni 4:4. Mõnel korral oli seis 40:40. Kulminatsioon saabus üheksandas geimis, kus tähtsa servimurde teostas Tamm. Viimases geimis Tammel probleeme polnud ja ta viis tasavägise mängu võiduka lõpuni – 6:4.

Teises ringis on Tamme vastaseks kvalifikatsioonist põhitabelisse murdnud ukrainlane Ilya Beloborodko.

Paarismängus Kristjan Tamm kaasa ei tee.