Daniil Glinka jõudis Prantsusmaal veerandfinaali, Markus Mölder sai kirja võidu ja kaotuse (täiendatud)

Daniil Glinka Eesti meistrivõistlustel. / Foto: Igor Pissarev

ITF-i turniiridel pääses Eesti tennisistidest Daniil Glinka täna veerandfinaali, Markus Mölder aga ühe võidu ja kaotusega jäi pidama 16 tugevama hulka.

M25+H ITF-i turniiril Bagneres-de-Bigorre’is (Prantsusmaa) jõudis Daniil Glinka veerandfinaali. Teises ringis alistas ta suuremate probleemideta vabapääsmega põhitabelisse pääsenud kohaliku tennisisti Charlie Camus’i 6:1, 6:3. Kaheksa tugevama hulgas kohtub nüüd Glinka kvalifikatsioonist nii kaugele jõudnud prantslase Leo Deflandre’ga.

Sealsamas said Johannes Seeman ja Siim Troost paarismängu veerandfinaalis loobumisvõidu ja jõudsid seega poolfinaali.

Seoses ilmatingimustega tänasele üle viidud avaringi kohtumisele pidi Markus Mölder (1218.) Harenis (Holland) M15 turniiril ühe päeva jooksul pidama kaks mängu. Kui avaringi kohtumise kreeklase Dimitris Sakellaridise vastu Mölder võitis, siis 16 hulgas oli eestlane sunnitud leppima kaotusega. Teisena asetatud Niels Viskerile (588.) andis Mölder lahingu, kuigi kaotas kahes setis 5:7, 4:6. Vastasel oli ilmselge eelis, sest tema pidas oma avaringi kohtumise juba teisipäeval, Mölder aga vahetult enne. Esimeses setis juhtis Mölder 5:3 ja omas vastase servil ka settpalli, mis jäi ära kasutamata. Seejärel õnnnestus hoopis Viskeril kaks korda eestlase palling kätte saada. Teises setis tegi seti ainsa servimurde seisul 5:4 Visker. Mõlemal oli mängu jooksul kasutada 6 murdepalli, millest hollandlane realiseeris kolm, Mölder aga ainult ühe. Mölderi sõnul vaevas teda väsimus ja me võime vaid arvata, kuidas võinuks mäng lõppeda, saanuks ta puhanud peast mängida.