fbpx
Close

Daniil Glinka ja Karl Kiur Saar võitsid turniiri, Elena Malõginal sama võimalus homme

– Karl Kiur Saar ja Daniil Glinka / Foto: Toomas Kuum

ITF-i käesoleva nädala turniiridel on kõik kolm Eesti tennisisti püsinud paarismängus kaotuseta ja kaks neist enam ei saagi kaotada. Sest Daniil Glinka ja Karl Kiur Saar võitsid laupäeval Monastiri M15 turniiri!

Reedel alistasid Glinka/Saar poolfinaalis Simona Beaupaini (Belgia) ja Gleb Sakharovi (Prantsusmaa) 7:6, 6:4 ja tänases finaalis Viktor Jovici (Serbia) ja Aziz Ouakaa (Tuneesia) 6:4, 6:2. Huvitav, et Glinka/Saar võitsid turniiri kordagi kohtumata asetatud paaridega! Finaalis mängsid eestlased nagu õlitatult, oma servi nad kordagi ei loovutanud ja mõlemas setis murdsid vastase pallingu esimeses geimis. Sellega oli võidule alus pandud ja teise seti teine murre ainult kinnitas Eesti duo edu. Oma servil kaotasid Glinka/Saar kahe seti peale kokku ainult kuus punkti! Esimene serv töötas ideaalselt – õnnestumisprotsent 76 ja võidupunkte 32st 30 (94%).

Glinkale oli see paarismängus teine tiitel, ta oli 2019. aastal võitnud Brckos koos Kenneth Raismaga, aga Saar võitis ITF-i turniiri esmakordselt.

Elena Malõgina on juba tunnustatud paarismängija, kel kodus ITF-i turniiridelt selle mänguliigi viis võidukarikat. Pühapäeval saab ta üritada kuuendat, sest koos Tamara Curoviciga (Serbia) jõudsid nad Karaganda W25 turniiril finaali. Laupäeval alistasid Curovic/Malõgina poolfinaalis Dana Baidauleti (Kasahstan) ja Jekaterina Maklakova (Venemaa) 6:4, 7:6. Esimeses setis tulid Curovic/Malõgina välja 2:4 kaotusseisust ja teises setis 3:5, 15:40 (vastastel kaks settpalli) kaotusseisust. Tie-breaki võitsid nad kindlalt 7:1.

Finaalis kohtuvad Curovic/Malõgina Martyna Kubka (Poola) ja Žilbek Kulambajevaga (Kasahstan).

scroll to top