Glinka ja Saar võistlevad Egiptuses meeste ITF Futures turniiril

– Daniil Glinka / Foto: Viktor Burkivski

Eesti meeste viies reket Karl Kiur Saar (ATP 1274.) ja kuni 18-aastaste noormeeste esireket Daniil Glinka (ATP -) võistlevad Sharm El Sheikhis (Egiptus) 15 000 USA dollari suuruse auhinnafondiga ITF Futures turniiril. Saar alustas tänu oma edetabelikohale otse põhiturniiril, Glinkal tuli põhitabelisse jõudmiseks võita kvalifikatsioonis kaks mängu, mis tal ka õnnestus.

Kvalifikatsiooni avaringis alistas Glinka itaallase Kevin Portmanni (ATP -) tulemusega 6:0 7:5. Teises setis oli vastane 5:3 ja 5:4 eduseisudel ka kahe punkti kaugusel setivõidust. Finaalis võitis Glinka kaheksanda asetusega poolakat Michal Mikulagt (ATP 1912.) tulemusega 6:2 7:5. Teise seti lõpp oli väga pingeline ning Mikula päästis Glinka servil koguni kaheksa settpalli.

Põhitabeli avaringis läks Saar loosi tahtel vastamisi esimest paigutust omava itaallase Alessandro Begaga (ATP 335.), kelle paremust tuli tunnistada tulemusega 4:6 3:6. Esimeses setis murdis Bega eestlase servigeimi kolmel korral ning Saar itaallase oma ühel korral. Teises setis õnnestus servimurre vaid itaallasel ning seda kahel korral. Tund ja 6 minutit kestnud kohtumise jooksul võitis Saar 45 punkti, vastase 62 vastu. Bega asus kaks aastat tagasi maailma edetabelis koguni 259. kohal.

Kvalifikatsiooni läbinud Glinka vastaseks on kolmapäeval esimeses ringis 21-aastane valgevenelane Aleksei Khomich (ATP 1338.), kes mõnel varasemal ITF Futures turniiril teisest ringist kaugemale pole jõudnud..

Glinka (ATP paarismäng 1355.) ja Saar (ATP paarismäng 1198.) võistlevad ka paarismängus, kus nende vastasteks avaringis olid teise paigutusega portugallane Francisco Dias (ATP paarismäng 760.) ja hispaanlane Jose Fco. Vidal Azorin (ATP paarismäng 1078.). Glinka / Saar alistasid vastased tulemusega 6:3 7:6(5).

Veerandfinaalis läheb Eesti duo vastamisi briti Shamael Chaudhry (ATP paarismäng -) ja mehhiklase Jeff Guerreroga (ATP paarismäng -).