fbpx
Close

Carlos Alcaraz või Casper Ruud? Keegi neist võidab esmakordselt Masters 1000 turniiri

– Carlos Alcaraz / Foto: EPA/Scanpix

ATP Masters 1000 turniirisari saab uue võitja, kui Miami Openi finaalis kohtuvad Carlos Alcaraz (Hispaania, 14) ja Casper Ruud (Norra, 6).

Ruud on küll võitnud juba seitse ATP turniiri, kuid nende hulgas ei ole esikohta Masters 1000 tasemelt. Alcarazil on kirjas kaks turniirivõitu ja 18-aastase noormehe jaoks oleks võit Miamis väga kõva saavutus. Ta jääks võidu korral siiski napil maha kuulsast kaasmaalasest Rafael Nadalist, kes esimese Masters 1000 tiitli võitis Monte Carlos 46 päeva enne 19. sünnipäeva. Alcarazil jääb homse finaali ajal sünnipäevani 31 päeva.

Möödund ööl toimunud mängus ei nähtud servimurdeid, kui Alcaraz alistas tiitlikaitsja Hubert Hurkaczi (Poola, 8) 7:6, 7:6. Mõlemad servisid hästi, tulid ka aeg-ajalt võrku ning kummagi agressiivne mäng ei jätnud tõrjujale erilist võimalust. Kokku oli nii Algarazil kui ka Hurkaczil kolm murdepalli ja mõlema parimad šansid tekkisid seisul 5:5, kui esimeses setis oli kaks murdepalli Alcarazil ja teises setis Hurkaczil.

Esimese seti tie-break’is jätkas Alcaraz sealt, kus veerandfinaalis pooleli jäi. Nimelt alistas ta veerandfinaalis Miomir Kecmanovici (Serbia) otsustava seti tie-break’is seisult 3:5 ja nüüd kordus Hurkaczi vastu sama. Jälle oli Alcaraz 3:5 taga, võitis siis punkti vastase servil, kaks punkti oma servil ja settpalli uuesti vastase servil. Teise seti tie-break oli juba ühepoolne – kahest minimurdest piisas Alcarazile, et asuda servima seisul 5:2 ja lõpetada mäng edukate servipunktidega.

Hurkacz lõi 13 ässa Alcarazi 3 vastu ja võitis peamiselt selle arvel ka rohkem esimese servi punkte (vastavalt 81 ja 78%), kuid teiselt pallingult sai Hispaania noormees märksa rohkem punkte – 70% Hurkaczi 45% vastu. Alcaraz kaotas oma pallingugeimides kokku 20, kuid Hurkacz 27 punkti. Tõsi, tavalistes geimides ju servipunktide kaotamine ei otsustanud, sest kumbki ei loovutanud pallingut, aga Alcaraz kaotas ka kahes tie-break’is kolm servipunkti vähem, mis oligi otsustav.

„Praegu on emotsioonid laes,“ ütles Alcaraz. „Sellisest edust olin lapsena unistanud. Väga tore on jõuda finaali just Miamis, mulle meeldib siin mängida, publik on imeline. Võtab finaali kui esimese ringi mängu, püüan pinget maas hoida. Kavatsen nautida finaali, mis tuleb suurepärane.“ Hispaanlane lisas, et ta ei saanud vastase servidega hakkama, aga oli kindel, et mõlemad setid venivad pikaks. „Ma juba algul nägin, et tõrjegeime on raske võita ja valmistusin mängima tie-break’e.“ Alcaraz on ka ainus mees, kes jõudis vähemalt poolfinaali nii Indian Wellsis kui ka Miamis.

Teistmoodi möödus esimene poolfinaal, kus Ruud alistas turniiri suurüllataja, maailma 103. reketi Francisco Cerundolo (Argentiina) 6:4, 6:1. Ruudi mäng ei põhine erinevalt enamikest maailma tippudest otseselt võimsusel, vaid stabiilsusel ja heal liikumisel. Cerundolo vastu selline stiil aitas, sest ka argentiinlane ei ole terav mängija. Pealegi tundus, et seni suurepäraselt mänginud Cerundolo oli tähtsal hetkel pisut kammitsais ega tulnud pingega toime. Ruud ei pidanud võitmiseks näitama oma parimat mängu.

Cerundolo ei saanud oma pallingul kätte isegi 50% punktidest (57st 28). Eriti halb oli tema esimeselt servilt võidetud punktide osakaal 51%, Ruudil oli sama näitaja 83%. Teiselt servilt sai Ruud punkte vähem, aga suur vahe esimese pallingu arvelt otsustas. Cerundolo alustas mängu servimurdega, aga Ruud viigistas kohe ning enam kaotusseisu ei sattunud. Alates seisult 4:4 loovutas Ruud vaid ühe geimi.

Mis võib juhtuda pühapäevases finaalis? Alcaraz peaks saama Ruudi servidega paremini hakkama kui Hurkaczi omadega, kuid kas suudab ta domineerida tagajoonemängus, sest pikki punkte tuleb finaalis ilmselt rohkem kui poolfinaalis? Kihlveokontorid peavad aga Alcarazi kindlaks favoriidiks. Ennustusportaal Paf annab Alcarazi võidukoefitsiendiks 1,37 ja Ruudile 3,20, mis tähendab hispaanlasele 70-protsendilisi võidušansse. Tahaks soovitada, et 3,2ga tasub küll riskida Ruudile panustades, sest finaal ei tohiks ühepoolselt kulgeda.

scroll to top