Pühapäeval jõuab Tondil Forus Tennisekeskuses lõpule noorte Alexela Masters turniir

– U14 Mastersi võitis 11-aastane Kiira Paškov / Foto: Mati Hiis/ETL

Pühapäeval jõuab Tondil Forus Tennisekeskuses lõpule noorte Alexela Masters turniir, pidada on jäänud finaalid ja kohamängud. Ühes vanuseklassis on ka võitja juba selgunud.

Kuni 12-aastaste poiste seas selgitavad võitja Ken Ink (USTA) ning Nikita Smirnov (MK Tenniseklubi). Poolfinaalides alistas Ink Haapsalu poisi Egert Trave kindlalt 6:1, 6:0 ja Smirnov tasavägiselt kulgenud kohtumise järel treeningkaaslase Konrad Pungeri 6:3, 6:2.

U12 tütarlaste finaali jõudsid Nora Olivia Adamson (FVTA) 6:2, 7:5 võiduga Kaisa Varuli (MK TK) üle ning Elizabeth Averjanov (USTA), kes poolfinaalis oli parem Miia Mihailovist (MKTK) 7:6 (3), 6:1.

Poisid 14 vanuseklassis on aastalõputurniiri parimat selgitavas kohtumises vastamisi Markus Valtson (TC2000) ja Samuel Mandelkorn (USTA). Kui Valtson edenes finaalis suhteliselt kindlalt, siis Mandelkorn on pidanud kaks kolmesetilist matši. Veerandfinaalis tuli ta Ken Martti Birki (MKTK) vastu välja üsnagi raskest seisust, kui oli pärast 4:6 kaotatud avasetti teises setis taga 2:5, kuid suutis siiski matši enda kasuks pöörata, võitis teise seti 7:5 ning otustaava 6:2. Poolfinaalis alistas ta treeningkaaslase Edwin Averjanovi 6:4, 2:6, 6:3. Averjanov kohtub pronksimatšis Kristofer Karisega (MKTK).

Tütarlaste kuni 14-aastaste turniiri tunnistas ainult võite talendikas Kiira Paškov. Järgmise aasta aprillis 12-aastaseks saav Paškov sõitis koos treeneri Taavi Tuisuga täna varahommikul Hispaaniasse, et osaleda Nadali tenniseakadeemia aastalõpu festivalil. Festivalile pääseb vaid kutsetega 32 kuni 12-aastast poissi ja sama palju tüdrukuid üle Euroopa. Seetõttu peetigi finaalkohtumine Miriam Ränkeli (MKTK) ja Paškovi vahel laupäeval. Paškov oli parem 7:6 (1), 6:2. Täna selgitavad kolmanda koha omaniku Hanka Mühlberg (MKTK) ja Jasmine Shein (Tallink City SK).

Kuni 16-aastaste noormeeste seas on finaalis vastamisi Indrek Herman Raudkivi (USTA) ning Gleb Paškov (Tondiraba TK). Raudkivi oli nelja parema hulgas pingelise heitluse järel üle treeningkaaslasest Kevin-Kristjan Ubast 4:6, 6:2, 6:3, Paškov alistas Artur Reinfeldti (Laagri TK).

18-aastaste neidude turniiril on finaali jõudnud esimesena paigutatud Laura Rahnel (MKTK) ja Lisette Aljas (Tondiraba TK). Rahnel sai poolfinaalis jagu Gerda Reinarust (EKSM) 6:2, 6:2, Aljas omakorda Desire Pärnast (Pärnu Kalevi TK)  6:4, 6:1.

Noormeeste U18 finaalmatšis saavad teine teisel pool võrku kokku Alex-Andre Ojassalu (Tallink City SK, 1.asetus) ja Georg Strasch (USTA). Poolfinaalis näitasid kihvti tennist Ojassalu ja Robert Raag ( samuti Tallink City SK). Mõlemad noormängijad lustisid sõbralikult kulgenud kohtumises ning pakkusid pealtvaatajatele rohkelt vaatemängurõõmu. Ojassalu võidunumbrid olid 6:2, 6:3. Poolfinaali jõudis kolmaski Tallink City noor valgepallur Denis Maijorov, kes pidas Straschiga maha tõelise maratonlahingu. Pikema kõrre tõmbas Strasch 6:7(6), 7:6 (3), 6:2.