Carlos Alcaraz jõudis kolmandat slämmiturniiri järjest poolfinaali

Carlos Alcaraz. / Foto: AFP/Scanpix

USA lahtistel meistrivõistlustel olid kolmapäeval omapärased mängud – kaks naiste veerandfinaali lõppesid täpselt sama tulemusega ja meeste veerandfinaalid sarnase tulemusega.

Carlos Alcaraz (Hispaania, 1), kes Prantsusmaa lahtistel jäi pidama poolfinaalis, aga Wimbledonis võitis, jõudis taas nelja parema hulka 6:3, 6:2, 6:4 võiduga Alexander Zverevi (Saksamaa, 12) üle. Varasemas mängus oli Daniil Medvedev (3) saanud Andrei Rublevi (8) üle võidu 6:4, 6:3, 6:4. Seega läks Alcarazil vaja kaks geimi ja 18 minutit vähem.

Kuid erinevalt Medvedevist ei kaotanud Alcaraz ühtki servigeimi. Esimese seti seitsmes geim võis mingil määral olla pöördepunkt. Seisul 3:3 oli Zverevil kaks murdepalli, aga Alcaraz päästis need ja murdis ise. Teises setis polnud aga Zverevil üldse murdepalli ja hispaanlane ise võttis vastase kaks servigeimi. Kolmandas setis oli murdepalle kõige rohkem, kuid murdeid vaid üks ja selle tegi Alcaraz seisul 4:4. Zverev ei võitnud mängu jooksul 5st murdepallist ühtki, aga Alcaraz 4st 4. Suur vahe tuli sisse teisel servil, kus Alcaraz võitis 57 ja Zverev 28% punktidest. Äralöögid võitis hispaanlane 29:22.

“Eelmisel korral kohtusin Zvereviga Madridi turniiril ja ta ütles seal, et polnud veel valmis andma endast parimat ja see tegi mind kurvaks. Meil oli varem mitu suurt mängu,” ütles Alcaraz väljaku intervjuus. “Mul on hea meel, et ta on taas suure slämmi veerandfinaalis ja suudab mängida oma tipptasemel.”

Enne tänast juhtis Zverev Alcarazi vastu 3:2, aga eelmised mängud ei olnud paraku pädevad US Openi veerandfinaali ennustamiseks, sest kaks esimest kohtumist võitis Zverev 2021. aastal, kui Alcaraz alles kerkis esisajasse ning eelmised kolm mängu peeti liivaväljakutel (2:1 Alcarazile). Kuid tänane näitas, et Zverev pole isegi heas vormis olles Alcarazile vääriline vastane. “Tunnen ennast sellel väljakul ja New Yorgis mugavalt. Olen heas füüsilises ja vaimses vormis, mu mäng on praegu tugev. Olen valmis võitlema Medvedeviga poolfinaalis.”

Medvedevi vastu on Alcaraz ees 2:1 ja hispaanlase tänavused kaks võitu on paljutähenduslikud. Alcaraz alistas Medvedevi Indian Wellsi finaalis 6:3, 6:2, kui venelasel oli parajasti käsil periood, kus ta viiest turniirist võitis neli. Selle jooksul sai ta ainsa, aga väga kindla kaotuse Alcarazilt. Ja Wimbledoni poolfinaalis võitis Alcaraz 6:3, 6:3, 6:3. Seega peaks hispaanlane olema favoriit, aga New York on ilmselt ka Medvedevi parim mängupaik.

Naiste viimases veerandfinaalis võitis Madison Keys (USA, 17) Wimbledoni tšempioni Marketa Vondroušova (Tšehhi) 6:1, 6:4. Sama tulemusega oli kolmapäeva õhtul võitnud Arina Sabalenka (2). Keys asus juhtima 5:0, aga seis poleks pruukinud olla nii hea, sest sel perioodil oli mõlemal kahes geimis murdepalle. Kuid Keys realiseeris need, aga Vondroušova mitte. Seejärel mäng võrdsustus ja alles seisul 4:4 tegi Keys otsustava murde. Olulisem oli vast isegi eelmine geim, kus Vondroušoval jäi realiseerimata viis murdepalli. Seega nii alguses kui lõpus võinuks minna teistpidi, aga tulemus on samas ühepoolne.

Keys mängis US Openi finaalis 2017. aastal, kuid enam-vähem võrdselt head olid talle hooajad 2016-2019, kus ta igal aastal mingil perioodil oli maailma esikümnes, aga aeg-ajalt ka teises kümnes. 2016. aastast pärineb Keysi senine parim edetabelikoht (7.), järgmisest hooajast parim tulemus slämmil, aga 2018 oli ta slämmidel stabiilseim (kaks poolfinaali ja veerandfinaal) ning 2019 võitis Masters 1000 turniiri Cincinnatis. Pärast seda hakkas ameeriklanna edetabelis vaikselt langema, kuid tänavu jaanuaris jõudis üle pika aja esikümnesse tagasi. Kui aga arvestusest läksid maha 2022. aasta Australian Openi poolfinaali punktid, oli Keys isegi TOP20 seast väljas ja seda kuni juuli alguseni. Praegu on Keys jooksvas edetabelis 11., aga poolfinaali võiduga kerkiks kümnendaks.