Tubli! Oliver Ojakäär ja tema paariline jõudsid US Openil poolfinaali

Oliver Ojakäär. / Foto: turniiri Facebook

Oliver Ojakäär ja rootslane Max Dahlin alistasid US Openi noorteturniiri paarismängu veerandfinaalis teisena asetatud Joao Fonseca (Brasiilia) ja Ilijan Radulovi (Bulgaaria) 6;4, 4:6, 10:8.

Neist Fonseca on ainsana jõudnud üksikmängus poolfinaali, aga paarismängus ta sama ei suutnud. Põnevas mängus oli esimeses setis kontroll kindlalt Dahlin/Ojakääru käes, Neil oli kolmes geimis murdepalle ja lõpuks 5:4 peal said nad vastaste servi kätte. Seevastu Fonseca/Radulovil polnud avasetis ühtki murdepalli. Aga teises setis suutis teisena asetatud paar siiski murde teha seisul 1:1. Vastumurde võimalust Dahlin/Ojakäärul ei tekkinud, sest nüüd ei olnud neil ühtki murdepalli.

Tie-break kulges täielikus punkt-punkti mängus. Algul oli minimurdeid palju, seisuni 4:4 kummalgi kolm. Siis aga hoidsid mõlemad servi, kuni Eesti/Rootsi paar murdis seisul 7:6 ja läks esimest korda kahe punktiga juhtima. Kuid vastased said minimurde tagasi seisuks 8:8. Järgmise punkti oma servil Dahlin/Ojakäär võitsid ja siis ka matšpalli vastaste servil.

Statistiliselt oli oluline esimene serv, millelt Dahlin/Ojakäär võitsid 84 ja Fonseca/Radulov 73% punktidest. Äralööke oli vastastel rohkem (22:15), aga lihtvigu tegid Dahlin/Ojakäär ainult 6 ja Fonseca/Radulov 13.

Poolfinaalis on Dahlin/Ojakääru vastasteks samuti asetamata paar Hayden Jones (Austraalia) ja Alexander Razeghi (USA).