fbpx
Close

Berrettini vaimne treener: võistluspausi ei maksa võtta kui karistust

Matteo Berrettini. / Foto: AFP/Scanpix

Lisaks sellele, et itaallane Matteo Berrettini on äärmiselt kõrgel tasemel tennisemängija ja erakordne professionaal, elab temas väga tundlik poiss ning emotsioone välja näidates püüab ta alati korrektseks jääda.

Noore tennisistina tuli tal vastamisi seista väga paljude keeruliste momentidega, võtta vastu otsuseid teha vigastuspause, selle asemel, et kurja saatust kiruda.

26-aastase roomlase maailmavaadet on paljuski kujundanud tema vaimne treener Stefano Massari, kes jälgib Berrettinit ka väljaspool tenniseplatsi. Massari töötab põhikohaga I Tennis Foundationi (2021. aastal loodud organisatsioon, mis on mõeldud hoolikalt välja valitud 20-le andekale ja töökale Itaalia lapsele (sünd 2008-2009), kelle vanematel pole võimalusi oma last tenniseteekonnal rahaliselt toetada) motivaatorina.

Massari kirjeldas Berrettini üleelamisi Wimbledoni turniiril, kui itaallane pidi turniiri koroonaviiruse tõttu pooleli jätma. „Kõigepealt võtsin tema juurde kaasa hulgaliselt salvrätikuid, sest me lihtsalt nutsime koos,“ tunnistas vaimne treener. „Ta ütles, et ta süda on murtud. Neil päevil tundus, et kõik on läbi. Pärast positiivse koroonatesti tegemist otsustas ta sellest organisaatoritele teada anda, avaldades nõnda austust kaasmängijatele, pallipoistele. Ta oleks võinud selle ka enda teada hoida, kuid tema otsustas teha teisiti.“

Massari rõhutas, et Berretini on õppinud sunnitud võistluspausidega toime tulema. „Ta ei võta seda kui karistust. Ta kasutab võistluspause nendeks asjadeks, mida ta siis teha ei saa, kui ta on tuuril. Nii veedab ta aega koos inimestega, kellega ta võistlustel olles ei kohtu. Helistab oma brasiilia vanaemale, kes muide on fantastiline proua. Vaatab filme, loeb palju. Põhiline, et ta suhtub pausi kui võimalusse ennast rikastada erinevate asjadega, ta ei võta sunnitud pause mingi ebamäärase needuse või karistusena. Ja see on talle suureks abiks,“ rääkis Massari.

“Maailma huvitab ainult see, et ta võidaks, meid kaht mitte. See ei tähenda, et ta võitmise lõpetaks, kuid kindlasti oleks ta vähem õnnelik, kui ta ainult võitudele keskenduks. Niipea, kui Matteo on jälle heas füüsilises konditsioonis väljendab ta ennast tenniseväljakul kõige kõrgemal tasemel. Oleme veendunud, et ta kuulub maailma kümne parema mängija hulka.“

scroll to top