fbpx
Close
paf.com

Australian Open planeerib nn “pehmet” karantiiniaega

– Austraalia lipp / Foto: Pixabay

2021. aasta tennisehooaeg peaks Austraalias algama täies mahus, sest toimuvad ka Australian Openi slämmiturniiri eelsed võistlused.

Austraalie Tenniseliidu tegevjuht Craig Tiley teatas, et on veendunud võistluste toimumises, kuid kõigil teistest maailmajagudest kohale sõitvatel mängijatel tuleb koroonaviiruse ohu tõttu olla kaks nädalat karantiinis.

Iseenesest ei ole varajases saabumises Austraaliasse midagi erilist, sest suure ajavahe tõttu on eurooplased enamasti saabunud Rohelisele mandrile vähemalt kümmekond päeva enne turniiride algust. “Püüame saavutada kõigi osariikide (AO eelturniirid toimuvad erinevates osariikides – toim) valitsustega kokkulepet, et mängijad saaksid karantiini ajal treenida ning sõita hotelli ja väljakute vahet,” ütles Tiley. “Tähtis on see, et mängijad ei pea neil kahel nädalal ainult toas istuma.”

Kuid austraallastel on ka varuvariant, et kui teiste osariikidega kokkuleppele ei jõuta, toimuksid kõik eelturniirid Melbourne’is, kus peetakse ka Australian Open. Pealtvaatajate kohta on esialgne plaan, et Melbourne’is oleks tribüünide täituvus umbes veerand täismahust. Tiley lisas, et kohalikel võimudel tasub Australian Openit toetada, sest näiteks tänavu tõi turniir 387 miljoni Austraalia dollari võrra kasumit ja lõi palju uusi töökohti. Sel põhjusel on korraldajail ka piisavalt finantse, et tagada nii kohalike elanike kui ka mängijate turvalisus vältimaks mittevajalikke omavahelisi kontakte.

14.-20. detsembrini oli plaanis pidada Limogesis (Prantsusmaa) WTA 125K turniir, kuid nüüd on see võistlus tühistatud, et kõik mängijad saaksid probleemideta enne jõulupühi Austraaliasse jõuda.

Samal ajal on ka Wimbledoni korraldajad teinud olulisi otsuseid, millest peamine on see, et turniiri üritatakse igal juhul läbi viia. On ka arutatud millisel viisil ja siin on kolm võimalikku stsenaariumi: 1) pealtvaatajate arvu ei piirata 2) pealtvaatajate arvu vähendatakse 3) pealtvaatajaid tribüünidele ei lubata.

Tennisnet-FORUS
scroll to top