fbpx
Close

Augustis toimub Chengdu’s Suveuniversiaad, Eesti tennisistid on universiaadidel võitnud 10 medalit

– Toomas Leius mängimas 2017. aastal / Foto: ETL

Selle aasta augustis (18.08.-29.08.) peetakse Hiinas Chengdu’s üliõpilasspordi suvine tippsündmus XXXI Suveuniversiaad. Seda muidugi juhul kui olukord koroonaviiruse pandeemiaga selleks ajaks oluliselt paraneb.

Tenniseturniir toimub pea kogu spordürituse vältel, täpsemalt 19.08. kuni 27.08. Eestlastest tennisistid on läbi aegade osalenud mitmel universiaadil ja teinud seda päris edukalt.

Naiste üksikmängus võitis 1970. aasta Torino universiaadil esikoha Tiiu Parmas. Sealsamas tuli Toomas Leius meeste seas teisele kohale. Koos võideti aga segapaarismäng. Mees- ja naispaarismängus noppisid mõlemad veel ühe medali, Leius hõbeda ja Parmas pronksi. Seega kahe peale teeniti Torinos kuus medalit!

– Tiiu Parmas / Foto: TATK

Toomas Leiust tabas medalitesadu ka viis aastat varem (1965), Budapesti universiaadil, kui ta saavutas kõigis kolmes mänguliigis teise koha. Peab lisama, et neil aastail kui Leius ja Parmas noppisid medaleid oli koosseis tolle aja kohta väga korralik. Seda ka võrdluses mõne muu universiaadiga. Näiteks 1965. aastal jäi Leius finaalis alla kurikuulsale rumeenlasele Ion Tiriacile ja 1970. aastal hilisemale Prantsusmaa lahtiste finalistile (1972) prantslasele Patrick Proisy’le.

Viimane medal pärineb aga 2007. aastast, kui Bangkokis peetud universiaadil platseerus naiste üksikmängus teisele kohale Margit Rüütel. Finaalis tunnistas Rüütel WTA edetabelis 20. kohal ära käinud venelanna Alisa Kleybanova paremust.

Universiaadi osalemise soovist tuleb alaliidul või spordiklubil teada anda Eesti Akadeemilisele Spordiliidule (vt. ka www.easl.ee):

  1. Eesti Akadeemiline Spordiliit soovib alaliitudel või spordiklubidel osalemise soovist teada anda esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 15. jaanuar 2021.
  2. Eesti Akadeemiline Spordiliit soovib alaliitudel või spordiklubidel võimalikult täpset osalejate arvu esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 09. aprill 2021.

Täpsem info erinevate võistlusklasside, normide ja muu kohta saadetakse alaliitudele eraldi.

scroll to top