fbpx
Close

ATP finaalturniir: Djokovic, Federer või keegi kolmas?

Novak Djokovici finaalipääsus ennustajad ei kahtle. / Foto: Zumapress/Scanpix

Pühapäeval stardib Londonis ATP finaalturniir, millest seekord ei võta osa päris kaheksa maailma parimat, sest vigastuste tõttu puuduvad nr 2 Rafael Nadal (Hispaania) ja nr 4 Juan Martin Del Potro (Argentiina).

Kuigi oleme Tennisnetis turniirist korra kirjutanud, tuletame veel meelde, et Gustavo Kuerteni nimelises alagrupis mängivad Novak Djokovic (Serbia, 1. asetus), Alexander Zverev (Saksamaa, 3), Marin Cilic (Horvaatia, 5) ja John Isner (USA, 8), Lleyton Hewitti alagrupis Roger Federer (Šveits, 2), Kevin Anderson (LAV, 4), Dominic Thiem (Austria, 6) ja Kei Nishikori (Jaapan, 7).

Poole sajandi tagune Eesti tippmängija Toomas Leius usub, et Djokovic saab kindlasti edasi. “Ilmselt võidab ta kõik kolm mängu, kui just viimases voorus pole sellist seisu, et kohtumine suurt tähtsust ei oma,” ütles Leius. “Aga teist meest on raske ennustada, õiget kandidaati justkui polegi. Zverev on olnud teiste esikümne meeste vastu alati pehme. Cilic on fantastiline mängija, kui tal välja tuleb, aga viimastel kuudel ta pole nii heas vormis. Isneri puhul sõltub palju väljakukattest. Kui Londonis on kiirem põrge kui äsja Pariisi turniiril, siis on tal lootusi. Huvitav oleks hoopis, kui veel üks mees vigastuse tõttu loobuks ja Karen Hatšanov peale pääseks. Tema võib praegu kõiki võita!” Tuletame meelde, et Venemaa tennisist Hatšanov (ATP 11) võitis äsja Pariisi turniiri ja on finaalturniiri esimene varu.

Teise grupi kohta arvas Leius, et Federeril on raskem kui Djokovicil. “Anderson Federerile ilmselt ei sobi, sest kaotas talle Wimbledoni veerandfinaalis. Omakorda kaotas Anderson Pariisis Nishikorile. Selles grupis võivad võidud tulla 2-2-1-1. Oleks hea, kui Federer ja Djokovic mõlemad grupi võidaksid, siis nad kohtuksid finaalis. Federeri võit teeks seisu tipus põnevamaks, muidu läheb Djokovic liiga palju eest,” märkis Leius.

Tennisekommentaator ja -spetsialist Margus Uba aga leidis, et raskem alagrupp sattus just Djokovicile. “Selles grupis on kõik tugevad servijad, eriti just Isner võiks olla “must hobune”,” sõnas Uba. “Aga edasi Djokovic muidugi saab. Kuna Zverev ei pakatanud Pariisi turniiril just enesekindlusest ja servis halvasti, pakungi teisena edasi Isnerit.”

“Federer on praegu heas vormis, kuigi ta Pariisis Djokovicile kaotas,” jätkas Uba arutelu teise alagrupiga. “Anderson aga võitis Viini turniiri ja peaks kõval kattel olema Nishikorist ja Thiemist üle. Pakun seega Federeri ja Andersoni.” Ka Uba ootab suurt finaali ja loodab, et Federer ja Djokovic poolfinaalis kokku ei satu. “Parim stsenaarium oleks muidugi see, kui Federer alistaks finaalis Djokovici ja võidaks tähtsal võistlusel oma karjääri 100. tiitli. Ma usun, et nii võibki minna!”

Tennisetreener Redt Reimal ei jaga aga ühes osas Leiuse ja Uba arvamust. Reimali hinnangul on Djokovic soosik, aga Federeri kohal ripub suur küsimärk. “Esimesest grupist saavad edasi Djokovic ja teisena pigem Cilic. Ma ei oska kindlalt öelda, kuidas see väljakukate sobib Zverevile ja Isnerile, aga Cilic on kogemuste poolest neist üle, sest on mänginud rohkem suurtes finaalides,” arvas Reimal.

“Teises grupis on minu silmis “must hobune” Nishikori,” jätkas Reimal. “Nägin, kui hästi ta mängis US Openil. Ma ei imestaks üldse, kui Federer ei saakski alagrupist edasi ja teisena pääseb siit poolfinaali Anderson.  Sellise ennustusega ma võtan suure riski, aga arvan, et finaalis kohtub Djokovic just Nishikoriga, varuvariandina pakuksin Cilicit, kui tal õnnestub poolfinaalis Nishikorit võita.”

Võimalik, et käesolev ennustamislugu veel jätkub mõne tenniseinimese arvamusega, ent esialgu on siin kirjas need kolm pakkumist.

 

scroll to top