fbpx
Close

Ashleigh Barty langes välja, Charlestonis tuleb esmakordne turniirivõitja

Paula Badosa. / Foto: Zumapress/Scanpix

Charlestoni WTA 500 turniiril Volvo Car Open juhtus selline lugu, et poolfinaali jõudsid ainult need tennisistid, kes pole varem võitnud ühtki WTA turniiri.

Kõige kõrgema edetabelikohaga mängijana pääses nelja parema hulka Ons Jabeur (Tuneesia, 12), kes asub maailma edetabelis 28. kohal, ent temagi pole varem sellisel tasemel võistlust võitnud. Esikümne mängijaist viimasena langes välja maailma esireket Ashleigh Barty (Austraalia), kes kaotas WTA 71. reketile Paula Badosale (Hispaania) 4:6, 3:6. Esimeses setis oli Badosa ees 5:2, siis võitis Barty kaks geimi ja seisul 5:4 jäi hispaanlanna oma servil taha 0:40. Kuid ta päästis kolm murdepalli ja võitis seti. Teises setis algas Badosa spurt seisult 2:3, kui ta võitis kaks geimi nii oma kui ka vastase pallingul.

Kõige üllatavam vast oligi fakt, et Barty kaotas kokku kümnest oma servigeimist viis ja teenis esimeselt pallingult ainult 51% punktidest (Badosa 61%). Sama üllatav oli ka tõsiasi, et mõlemad lõid esimest pallingut pea ideaalselt – Barty 94% ja Badosa 90% servidest sisse. Kuid murdepallide realiseerimine tegi suure vahe sisse: Barty 14st 2 ja Badosa 10st 5.

23-aastase Badosa jaoks on juba WTA 500 turniiri poolfinaal karjääri parim tulemus, kuigi ta oli juunioride klassis väga edukas, võitis ka Roland Garrosis (2015) noorteturniiri. Badosa on tüüpiline liivaväljakute mängija nagu enamik hispaanlannasid ja nii oli tal parim võimalus just sellel kattel Bartyt võita, ehkki austraallanna on Roland Garrosi tšempion. “Arutasime hommikul treeneriga, et pean keskenduma enda mängule ja mitte mõtlema, et vastane on maailma esireket. Ta on suurepärane mängija, aga mulle meeldib mängida saviliival, tean, millist taktikat seal kasutada,” ütles Badosa. “Olen muidugi näinud teda mängimas, aga kohtunud me polnud ja pidin algul harjuma tema palli kiirusega. Muutsin seetõttu pisut mängustiili. Edu võti oli selles, et murdepallidel suutsin hästi servida.

Badosat rõõmustas ka see, et närvid pidasid hästi vastu. Kuigi Barty tegi äralööke peaaegu poole rohkem (34 vs 19), oli austraallannal ka rohkem lihtvigu (24 vs 12). Badosa kohtub nüüd poolfinaalis maailma 38. reketi Veronika Kudermetovaga (Venemaa, 15), kes pole turniiril veel settigi kaotanud, kuid ta ei ole ka kohtunud tugevate mängijatega erinevalt Badosast, kes lisaks Bartyle oli alistanud viiendana asetatud Belinda Bencici (Šveits). Möödunud ööl võitis Kudermetova 6:3, 6:4 Sloane Stephensi (USA), kes on küll 2017. aasta US Openi tšempion ja 2018. aasta Prantsusmaa lahtiste finalist, aga viimasel ajal alavormis.

Teises poolfinaalis on Jabeur vastamisi turniiri suurima üllataja Danka Koviniciga (Montenegro), kes asub edetabelis 91. kohal. Nagu juba mainitud, pole ükski poolfinalist varem WTA turniiri võitnud, kuid finaali on just Kovinic jõudnud kõige rohkem, nimelt kaks korda. Jabeur ja Kudermetova on kumbki mänginud ühes finaalis, kuid venelannal on kirjas värskeim saavutus, kui ta jõudis tänavu jaanuaris finaali Abu Dhabis.

scroll to top