fbpx
Close

Arina Sabalenka võitis Dohas ja Novak Djokovic Dubais

Arina Sabalenka Dohas. / Foto: Reuters/Scanpix

Sisuliselt üheaegselt lõppesid kaks selle nädala turniiri Lähis-Idas – Arina Sabalenka (Valgevene, 9) võitis WTA turniiri Dohas ja maailma esireket Novak Djokovic (Serbia) ATP turniiri Dubais.

Sabalenka esikoht tähendas, et esimest korda tänavusel hooajal langes Eesti esireket Anett Kontaveit välja hilisema võitja käe läbi. Muide, 2018. aastal oli Kontaveidil koguni kuus sellist turniiri, ent ühel juhul poleks see saanud teisiti ollagi, sest Wuhanis kaotas ta Sabalenkale finaalis.

Täna alistas Sabalenka veenvalt Petra Kvitova (Tšehhi, 7) 6:3, 6:3. Võib-olla mitte nii väga veenvalt, sest oleks Kvitova teises setis suutnud seisul 2:1 Sabalenka pallingu murda, võinuks ehk mängu käiku tulla murrang. Selles geimis oli Kvitoval viis murdepalli, mis jäid realiseerimata, aga Sabalenka kõigis ülejäänud pallingugeimides tšehhitaril murdevõimalust polnud. Tundus, et vähemalt oma servil mängis Sabalenka tugevamalt kui kohtumises Anetti vastu.

Sabalenka lõi 7 ässa ja tegi 3 topletviga ning lõi esimest servi sisse koguni 78%. Kontaveidi vastu oli Sabalenkal see number 65%. Kui aga võimsa mänguga valgevenelanna lööb ligi neli viiendikku esimestest servidest sisse, siis ongi teda peaaegu võimatu murda. Nagu kirjutasime juba Kontaveidi ja Sabalenka mängu eelloos, on Aasia valgevenelannale õnnelik maailmajagu. Pärast tänast on ta oma kuuest WTA turniirist viis võitnud Aasias ja kui lisada ka WTA 125K (ametlikult ei loeta WTA sarja turniiriks) esikoht Mumbais, siis seitsmest kuus. Maailma edetabelis kerkis Sabalenka nüüd 11. kohale ja esikümnest jääb puudu vaid 10 punkti. Kvitova asub otse Sabalenka seljataga.

Meeste turniiril Dubais sai Djokovic üle koerast ja siis pidi saama ka koera sabast. Tegelikult ei saa prantslast Gael Monfilsi (ATP 9.) ja Djokovici finaalivastast Stefanos Tsitsipast (Kreeka, 6) selliselt võrrelda, aga see piltlik väljend tähendas seda, et eilses poolfinaalis Monfilsiga päästis Djokovic kolm matšpalli ja teise seti kaotusseisu, aga tänases finaalis tal probleeme ei tekkinud. Esimeses setis aitas ühest murdest, aga teises tegi Tsitsipas ühe murde tagasi ja nii vajas Djokovic veel teist, mis õnnestus seisul 4:4. Nii tuli võit numbritega 6:3, 6:4.

Djokovici praegune ainus rivaal maailma esireketi tiitlile, Rafael Nadal (Hispaania), on võitmas turniiri Acapulcos, kuid serblast ta järgmise nädala edetabelis veel ei püüa. Nadal kohtub Acapulco finaalis ameeriklase Taylor Fritziga (ATP 38.).

scroll to top