fbpx
Close

Arina Sabalenka sai Iga Swiatekilt revanši

Arina Sabaleka tähistamas võitu. /Foto: EPA/Scanpix

Stuttgardi turniiri finaalis Iga Swiatekile (Poola, 1) kaotanud Arina Sabalenka (2) sai laupäeval Madridi WTA 1000 turniiri finaalis revanši, kui alistas poolatari 6:3, 3:6, 6:3.

Omapärane oli see, kuidas mäng sedavõrd sümmeetriliselt kulges. Esimese seti seisuni 3:3 hoidsid mõlemad oma servi, siis võitis Sabalenka kolm geimi järjest, nende seas ka üks murre. Ja sealt edasi jätkusid lõpuni kolmegeimilised seeriad. Teises setis Swiatek ees 3:0, siis 3:3 ja poolatari võit 6:3, otsustavas setis juba Sabalenka rebis ette 3:0 ja pärast 3:3 viiki võitis mängu. Ehk siis kokku tehti seitse kolmelist seeriat, aga Sabalenka alustas ja lõpetas, mistõttu oligi parem.

Sabalenka oli selgelt ründavam pool, sest ta võitis äralöögid 32:17 ja tegi lihtvigu rohkem (38:20). Servi statistika oli enam-vähem võrdne, ainult ässad võitis Sabalenka 5:1. Kuid võrdsust näitas ka punktide seis, mis oli ainult 88:85 valgevenelanna kasuks.

Sabalenka võitis Madridi Mastersi teist korda, valgevenelanna triumfeeris seal ka 2021. aastal. Ta on oma 13 turniirivõidust ainult kaks saanud saviliival ja mõlemad Madridis. Muidu on Sabalenka tuntud pigem kõvakatte spetsialistina, aga millegipärast Madrid talle sobib.

scroll to top