fbpx
Close

Anett Kontaveit võitis raskeks kujunenud mängu

Anett Kontaveit tõrjel Ajla Tomljanovici vastu. / Foto: Zumapress/Scanpix

US Openil kohtus Anett teises ringis tänavu teist korda Ajla Tomljanoviciga (Austraalia, WTA 47) ning nagu ka viis kuud tagasi Miamis sai Eesti esireket võidu, mis tuli üsna raskelt.

Täna oli tulemus Anetti kasuks 4:6, 7:5, 6:2, Miamis oli ta võitnud 7:6, 2:6, 7:6. Viis kuud tagasi oli vähemalt see parem, et Anett sai esimese seti kätte, aga täna tuli teises setis kõvasti närveerida, kui eestlanna siiski vaekausi napilt enda kasuks kallutas.

Esimeses setis ei tulnud Anetti serv ilmselgelt välja. Esimese servi protsent oli Anettil 46, samas ei saanud ta kuidagi teiselt pallingult punkte kätte. Ta suutis kahel korral vastase murde tagasi teha, aga kolmandal korral seisult 4:5 enam mitte. Tegelikult oli Kontaveidil pärast seisu 4:3 kahes vastase servigeimis kokku neli murdepalli, aga need jäid kasutamata.

Teises setis jäi Anett taas murdega taha seisuks 1:2. Tomljanovic riskis päris palju, ka tema mäng ei olnud laitmatu, aga ta tundus mingil hetkel peale jäävat. Õnneks oli see mulje petlik. Anett vastas neljageimilise seeriaga ja juhtis 5:2, aga siis hakkas kummitama esimese seti viga: otsustavaid punkte ta kätte ei saanud. Anettil oli oma pallingul seisul 5:3 kaks settpalli, aga ei tulnud ära. Järgmises geimis juhtis ta Tomljanovici servil 30:0, ikka ei tulnud. Õnneks seisult 5:5 mängis Kontaveit oma pallingugeimi hästi ja lõpuks ikkagi murdis.

Otsustavas setis nii palju närvipinget polnud. Vastane hakkas ka eeskäega üha rohkem eksima. Kontaveit juhtis murdega seisuni 5:2. Oli veel varu oma pallingu näol, aga Anett suutis murda Tomljanovici pallingu nii, et seisult 30:30 lõi ta kaks esimese servi tõrjet otse punktiks! Lõpp ilus, kõik ilus! Ehkki tuleb tunnistada, et halvemaid hetki Anetti mängus täna leidus.

Harri Neppi hindas Anetti esitust heaks

Eksperdist treener Harri Neppi hindas kokkuvõttes Anetti esitust siiski heaks. “Ei olnud kerge, sest vastane lõi väga kõvasti, isegi teist servi ja tõrjet. Otsustav sett oli Anetti poolt juba väga hea, ta tegi ka õigesti, et pommitas vastase eeskäe poolt, sest Tomljanovici eeskäe löögitehnika on vildakas. Kokkuvõttes sai Anett hakkama, aga esimeses setis jäi ta oma servigeimidel veidi hätta,” ütles Neppi.

Kontaveit lõi koguni 11 ässa, mis justkui näitab head servi, aga samas tegi 7 topeltviga ning esimese servi õnnestumisprotsent kasvas tänu kolmandale setile 57 peale. Selge vahe oli näha, mida esimese servi õnnestumine tähendab, sest Kontaveit võitis esimeselt pallingult 78 ja teiselt 35% punktidest. Võib arvata, et kui Anett suutnuks juba esimeses setis servida sama protsendiga (57), poleks raskusi tekkinud. Kuid äralöökide (38) ja lihtvigade (25) suhe kinnitab Neppi juttu, et tervikuna oli mäng siiski hea. Tomljanovic tegi 30 äralöögi kõrval 40 lihtviga. Murdepalle realiseeris Kontaveit 15st 7 ja Tomljanovic 9st 5.

3. ringis kohtub Kontaveit Belinda Benciciga (Šveits, 13), kes vahelduva eduga kulgenud mängus alistas Alize Cornet’ (Prantsusmaa) 6:4, 1:6, 6:2.

scroll to top
Inline
Inline