Suurvõitu ei tulnud: ohtrad lihtvead kukutasid Anett Kontaveidi

Guadalajaras ei saanud Anett Kontaveit vastu ainult Garbine Muguruzale. / Foto: Zumapress/Scanpix

Ligi kolme kuu jooksul üpris veatult mänginud Anett Kontaveit ei suutnud aasta viimases mängus enam endist taset säilitada ja kaotas Guadalajaras WTA finaalturniiri finaalis Garbine Muguruzale (Hispaania, 6) 3:6, 5:7.

Raske on öelda, kas lõpuks jõudis kohale ka närvipinge või mõjutas Anetti mängu fakt, et ta oli viimaste kuude jooksul teistest rohkem kohtumisi pidanud, aga õieti ei saanudki Eesti esireket mängu sisse. Teises setis ta küll juhtis 5:3, aga piisas Muguruzal natuke hoolikamalt ja täpsemalt mängida, kui vaekauss kaldus taas tema poole. Kui teed ikka kahe setiga 39 lihtviga nagu Anett finaalis, siis võita ei saa…

Anett sattus oma servigeimidel hätta algusest peale. Ja asi ei olnudki otseselt servis, ehkki mängu lõpuks kuus topeltviga ja esimese servi õnnestumisprotsent 52 olid Anetti kohta halvad näitajad. Pigem ei saanud ta tihti mängu teist palli pärast vastase tõrjet või eksis pisut hiljem. Tagajoonemängus ei saanud Anett tunnetust kuidagi kätte. Ainult lühikesed krossid tõid ilusaid äralööke, aga kohe, kui Anett üritas lüüa pikka palli tagajoonele, ta enamasti eksis. Umbes 70% pikematest punktidest võitis Muguruza.

Esimese murde teenis hispaanlanna kolmandas geimis, kus ta võitis kolmanda murdepalli. Anetti kaks esimest servigeimi kestsid 26 punkti ja kogu mängu jooksul olid tema pallingugeimid pikemad kui vastasel ja see väsitas rohkem. Õnneks seisul 2:1 mängis Muguruza halva geimi, kus ta kahel korral eksis drive volley löömisel ja Anett sai kiiresti murde tagasi. Järgmise geimi võitis Anett nulliga, aga see oli ka ainus kiire servigeim esimeses setis. Vead tulid jälle tagasi ja esimese seti teine pool oli ilmselt finaalis Anetti kõige nõrgem periood. Muguruza murdis veel kahel korral ja võitis seti. Anett tegi küll selles setis äralööke rohkem (6:5), aga lihtvigu oli tal koguni 22! Muguruza piirdus 10 lihtveaga.

Teine sett ei olnud tasemelt oluliselt parem, aga natuke küll. Anett hakkas palle väljakusse saama rohkem. Muguruza servis terve mängu hästi ja sellega oli Anettil tõesti raske, aga teatud punktide mängimisel ei saa kiita ka hispaanlanna tegevust – hinnanguliselt ta nii hästi ei mänginud kui alagrupiturniiril 6:4, 6:4 Anetti võites. Ja nii oligi, et kui Anett suutis nüüd servigeime paremini hoida, murdus järsku Muguruza – seisul 3:3 mängis ta väga halva geimi. Pärast servi üsna veenvat hoidmist oli Anett ees 5:3, aga täpselt samamoodi nagu esimeses setis kaotas ta selleski neli viimast geimi. Võitis parem või võitis mängija, kes tegi vähem vigu – ei tea, kumb lause oleks finaali kokkuvõttes õigem.

Legendaarne Chris Evert ja Anett Kontaveit kuulamas võitja kõnet. / Foto: Reuters/Scanpix

Autasustamisel tänas Anett kõiki, keda sellises kõnes peab tänama, kaasa arvatud Eesti fänne, kes tema pärast pdiid öösel üleval olema, aga mängu kohta ta midagi ei öelnud. Anett suutis siiski tuju säilitada, sest lõpptulemus oli ju tegelikult hea. Ilmselt oleks me enne turnirii võtnud selle hea meelega vastu, et ta jõuab finaali, aga vast võinuks viimane kohtumine olla kvaliteetsem. Aga loomulikult 955 WTA punkti ja 860 000 dollarit külje pealt maha ei jookse. Superhea hooaja teine pool annab lootust, Anett on nüüd maailma 7. reket ja vaid 34 punkti taga kuuendal kohal asuvast Maria Sakkarist (Kreeka). Uut hooaega tasub oodata!