fbpx
Close

Anett Kontaveit suutis vastase stardihoo pidurdada ja alistas veenvalt Danielle Collinsi

Anett Kontaveit New Yorgis. / Foto: Getty Images/AFP/Scanpix

Aasta teine slämmiturniir US Open, mis tegelikult peaks olema järjekorras viimane, algas Anett Kontaveidile (14) raskelt, aga lõpuks alistas ta Danielle Collinsi (USA) 5:7, 6:2, 6:2.

Nagu karta võis, ei tähendanud maailma 53. reketi viimase aja kehvavõitu vorm suurt midagi ja esimesest geimist peale asus Collins winner‘eid lajatama. Eduseisuni 4:1 mängis ameeriklanna lausa laitmatult. Aga natuke sai Anett teda pidurdada, kui seisul 5:3 seti võiduks servinud Collins tegi ise paar lihtviga, aga ka Eesti esireket näitas head ründemängu. Anett viigistaski 5:5, kuid siis võitis Collins oma pallingu nulliga ja viimases geimis oli Kontaveit hädas esimese pallingu sissesaamisega. Nii tuligi murre, mis tähendas setikaotust.

Teise seti algul rollid vahetusid. Palling ei olnud küll Anettil endiselt nii kindel nagu eelneval turniiril, mis peeti ju samadel väljakutel, aga Cincinnati võistluse nime all. Ent kui ta teises ja kolmandas setis enam servigeime ei kaotanudki, siis mis siin ikka kurta. Aga peamine võidu võti oli siiski see, et Anett viis teises setis lihtvigade arvu miinimumini. Üks (!) lihtviga ei ole küll absoluutne miinimum, aga peaaegu!

Otsustavas setis jätkus sarnane mäng, kus Kontaveit pallivahetusi enamasti kontrollis, ehkki äralööke tegi Collins kolmandas setis temast rohkem. Kuigi eduseisul 4:1 andis Anett oma servil 40:0 edu käest, ei suutnud Collins viimasest õlekõrrest kinni haarata. Viimane servigeim tuli Anettile juba kindlalt.

Collins tegi selles mängus 35 ja Kontaveit 30 äralööki, aga ameeriklase 32 lihtveale vastas Anett ainult 14ga, millest 8 tegi ta esimeses setis. Ässad võitis samuti Collins 9:4 ja ta oli ka pisut täpsem esimese servi löömisel (60 ja 57%), kuid esimeselt pallingult võitis Anett 78 ja Collins 65% punktidest. Paremus, mis kohe otsustaski. Ka murdepalle realiseeris Anett hästi – 8st 5, vastasel polnud ka viga (4st 2).

Nii et kerge polnud, Collins tundus algul väga võimas, aga oli ikkagi haavatav. Selleks polnud Anettil muud vaja, kui tõrjet tugevdada ja tagajoonemängus rohkem kontrolli enda kätte haarata.

Loogiliselt peaks nüüd tabel minema kergemaks, sest Kontaveidi järgmine vastane on 19-aastane Kaja Juvan (Sloveenia). Muidugi on tegemist tulevikulootusega, aga maailma edetabeli 113. koht ei võimalda teda eriti ohtlikuks vastaseks tembeldada. Kuid Palermo turniiri esimeses ringis üllatas Juvan teisena asetatud Marketa Vondroušovat (Tšehhi), mistõttu ka alahinnata ei tohi. Täna võitis Juvan endast veel tagapool asunud vastast – Usue Maitane Arconadat (USA, WTA 140.) 6:4, 7:6.

Turniiri esimese päeva kesksetest mängudest ja eelloo Kaia Kanepi kohtumisele kirjutame teisipäeva lõunaks.

scroll to top