fbpx
Close

Anett Kontaveit sai Tennis Europe’i kõrge tunnustuse osaliseks

Anett Kontaveit. / Foto: Zumapress/Scanpix

Anett Kontaveit on saanud Tennise Europe’i kõrge tunnustuse osaliseks – ta on kord aastas välja antava „Tennis Europe Award“i saajatest. 

Auhind antakse välja erakordsete teenete eest tennisemaastikul. Anett jõudis oma tennisekarjääri jooksul WTA edetabelis ülikõrgele 2. kohale ja võitis 6 WTA turniiri üksikmängutiitlit, enne kui 2023. aastal profikarjäärist loobus. Anett näitas suurepäraseid tulemusi ka juba juuniorina.

Eesti Tennise Liidu peasekretäri Allar Hindi sõnul on Anett ennast näidanud ka väga inspireeriva avaliku elu tegelasena, kelle sportlikud tulemused ja meeldiv suhtlusstiil on märkimisväärselt tõstnud tennise populaarsust Eestis. “Anett on Eestit korduvalt esindanud rahvusvahelistel koondiseüritustel, ta on olnud tennise alaliidu suhtes väga toetav  ja populaarne tennisesõprade seas,” lisas Hint.

Teisteks tunnustuse saajateks olid Ferdinand Sulo Albaaniast, Samvel Grigorjan Armeeniast, George Vassiliades Küproselt, Kristie Boogert Hollandist ja Viktoriia Shuvaynikova Ukrainast.

Eestlastest on varem selle tunnustuse saanud Toomas Leius 2013. , Aita Põldma 2019., Maret Ani 2020. ja Jürgen Zopp 2022. aastal.

scroll to top