fbpx
Close

Anett Kontaveit: mul on väga hea meel, et tribüünid olid rahvast täis

– Anett Kontaveit ja Märten Tamla pressikonverentsil / Foto: Igor Pissarev

Eesti koondise kapten-treener Märten Tamla leidis Fed Cupi turniiri lõpu pressikonverentsil, et naiskond täitis eesmärgi. Peamine oli siiski see, et püsiti lõpuni konkurentsis ja pealtvaatajad said elamuse.

Eesti esireketi Anett Kontaveidi sõnul aitas kodupublik tema võidule üksikmängus maailma neljanda reketi Elina Svitolina üle kõvasti kaasa. “Nägin, et juba Leena (Malõgina – toim) mängu ajal oli tribüün peaaegu täis. Selle üle on väga hea meel, et nii palju rahvast kohale tuli,” ütles Anett. Temalt ka küsiti, kas mäng oleks neutraalsel pinnal teistpidi lõppenud. “Ei oleks teistpidi,” vastas Kontaveit naerdes, aga see muidugi ei vähenda publiku osa tema võidus.

Küsimusele, kas tänane võit oli tema karjääri parim, vastas Anett: “Nii küsiti minult ka Austraalias pärast võitu Bencici üle. Ei tea. Aga hea mäng oli küll.” Anett lisas, et lõpuks tõi talle edu agressiivsus. “Suutsin teda piisavalt nurka suruda,” ütles Kontaveit. Kuigi aklimatiseerumisprobleemid Anetti turniiri algul segasid, olid need tänaseks möödas. Tennisneti küsimusele, et kas see oligi loogiline, et mingil hetkel ajavahe mõju möödub, vastas Anett: “Ei tea, võib-olla keegi teine oskab vastata. Aga igal juhul oli enesetunne tunduvalt parem.”

Elena Malõgina, kes tõi Eestile ühe olulise võidu matšis Austriaga ja oli lähedal ka Kreeka teise numbri võitmisele, tunnistas, et sellelt turniirilt võtab ta esmajoones kaasa kogemused. Mille poolest sa praegu Jastremskale alla jääd? “Ta lööb võimsamalt ja liigub paremini….” jättis Malõgina siis lause pooleli ja andis mõista, et maailma 21. reketiga on teda siiski vara võrrelda.

– Ukraina võidukas naiskond / Foto: Igor Pissarev

Tamla sõnul mängis Malõgina Jastremska vastu enda kohta hästi. “Loomulikult üle oma varju ei hüppa, aga esimeses setis oli veel paar geimi, kus Leenal oli võimalus need enda kasuks pöörata. Natuke võinuks siis mäng minna teisiti,” arvas Tamla.

Pressikonverentsil sai pisut nalja, kui esireketite mängu meenutades ei tulnud Tamlal Svitolina nimi kohe meelde. “Ei, ma ei teinud ülbet nalja,” tõrjus Tamla. “Lihtsalt järsku peas tekkis mingi lühis, üheks momendiks läks nimi meelest ära. Kuid mäng oli väga nauditav, sellise matši ajal on mõnus treeneripingil istuda. Teise seti lõpus näitas Svitolina, miks ta kuulub maailma esikümnesse, aga kolmandas setis näitas Anett, et sinna võib kuuluda ka tema.”

Paarismängu kohta ütles Tamla, et oli ette teada, et läheb raskeks. “Kuigi Ukrainal oli rohkem pinge peal, sest neid rõhus ikkagi võidukohustus. Mäletan üht geimi, kus me 40:0 edu ei kasutanud ja isegi vastase sellise ülekaalu juures oli ometi võimalus, et teha asi põnevamaks. Kuid tugevamate vastu on selleks ka õnne vaja. Lõpuks läks samamoodi nagu näiteks jalgpallis, et kui Saksamaa lööb Eestile esimese värava, siis nad vabanevad pingest ja löövad veel. Nii oli ka Ukraina täna pidurdamatu, kui nad kord juba edu kätte said,” pajatas Tamla.

Lõpuks võttiski Tamla kokku selle, mis juba sissejuhatuses öeldud. Eesmärk oli pääseda otsustavale mängule ja seda suudeti. “Eneseületus olnuks siis, kui me Ukraina vastu paarismängu võitnuks,” ütles Tamla. “Ainus negatiivne moment oli kaotus Kreekale.”

scroll to top