Anett Kontaveit langes paarismängus välja

Anett Kontaveit ja Erin Routliffe tähistavad punkti võitmist. / Foto: Mauri Levandi

Anett Kontaveit ja Erin Routliffe (Uus-Meremaa) kaotasid Tallinn Openi paarismängu avaringis esimesena asetatud Nicole Melichar-Martinezile (USA) ja Laura Siegemundile (Saksamaa) 6:3, 5:7, 6:10.

Mängu esimesel poolel olid Kontaveit/Routliffe paremad, kuid juba alates esimese seti keskpaigast hakkas mäng muutuma paarismängule ebatüüpiliseks, sest murdeid tuli liiga palju. Alustasid Kontaveit/Routliffe, kes läksid ette 4:2, aga järgmises geimis tegi Anetti paariline kolm topeltviga ja vastased said murde tagasi. Kuid lõpp oli suurepärane – Kontaveit/Routliffe võitsid viimasest 9st punktist 8. Nad olid head nii tõrjetel kui ka võrgus, aga vastased eksisid.

Teises setis oli initsiatiiv vastaste käes, aga murdeid hakkas nüüd tulema murdu. Kolm korda olid Melichar-Martinez ja Siegemund murdega ees – 3:1, 4:2 ja 5:3, aga kõigil juhtudel sai Eesti/Uus-Meremaa paar vastaste servigeimi tagasi. Seisudel 3:5 ja 4:5 suutsid nad päästa viis settpalli, millest kaks olid seisul 40:40 mõlemapoolsed geimpallid. Kontaveit/Routliffe mängisid selles setis 40:40 punkte paremini, võites neid 6st 4. Aga just seisult 5:5 kaldus mäng vastaste poolele. Kui aus olla, siis rohkem eksis viimastes geimides Routliffe, aga vastased olid ka võrgus teravamad. Matši tie-break’is olid Kontaveit/Routliffe veel ees 5:3, aga kaheksas punkt oli ka viimane, mis pani rahva rõkkama, sest edasi said nad vaid ühe punkti vastaste veast. Kogenumad paarismängijad ikkagi võtsid oma.

Kuigi esimese servi protsent mängu jooksul paranes, jäi see Kontaveidil ja Routliffe’il paarismängu kohta ikkagi madalaks 57%. Seitsmest topeltveast enamiku tegi Routliffe. Parem oli Eesti/Uus-Meremaa paar vaid teise servi punktide osas – vastavalt 47 ja 42%.

Märgime, et Melichar-Martinezil ja Siegemundil on kokku kolm suure slämmi tiitlit. Siegemund võitis segapaarismängu aastal 2016 ja naispaarismängu aastal 2020, mõlemad US Openil. Melichari jaoks oli kõige õnnelikum 2018. aasta Wimbledon, kus ta võitis segapaarismängu ja jõudis naispaarismängus finaali. Aga 2020 US Openil olid nad naispaarismängu finaalis vastased ja tookord võitis Siegemund koos Vera Zvonarevaga Melichari ja Yifan Xu.

Kontaveit ja Routliffe mängisid koos esimest korda, kuid on Anetti sõnul teineteisega sõbrustanud pikka aega. “Noorteklassis ei olnud teisi eestlasi tippturniiridel ja ma reisisin tihti koos kanadalastega (kuni 2017. aastani esindas Routliffe Kanadat – toim.). Ta on alati mind toetanud ja käinud ka mänge vaatamas. Nüüd, kui ta naasis tuurile paarismängijana, otsustasime esimest korda koos mängida,” rääkis Anett.

Vaatamata kaotusele jäid Kontaveit ja Routliffe esitusega rahule. “Meil olid üsna rasked vastased kohe esimeses mängus, mis me koos mängisime,” ütles Routliffe. “Kokkuvõttes saime üsna hästi hakkama, kuigi võitu ei tulnud. Aga vähemalt oli lõbus.” Anett lisas: “Kaotusekibedust ma kindlasti ei tunne, kuigi võimalusi võita oli. Arvan, et mängisime väga hea mängu ja nagu Erin kirjeldas, olid meil esimese korra kohta liiga tugevad vastased. Parem olnuks algul kohtuda kellegi teisega ja sisse elada – ega keegi ei taha ju avaringis esimesena asetatud paariga vastamisi minna.”

Samal ajal mängisid teisel väljakul ka Elena Malõgina/Maileen Nuudi, kes sarnaselt mängisid paremini kohtumise esimesel poolel. Neljandana asetatud Miyu Kato (Jaapan) ja Xinyu Wangi (Hiina) vastu võitsid nad esimese seti koguni 6:2, aga siis kaotasid 1:6, 4:10. Otsustavas tie-break’is oli seis isegi 9:1, kui Eesti paar veel kolm punkti võitis. Vastased lõid esimest servi väga hea protsendiga (79) ja Malõgina/Nuudi 65%, aga esimeses setis oli see näitaja peaaegu võrdne (77 vs 75). Esimeses setis oli veel üks huvitav statistiline näitaja – Malõgina/Nuudi võitsid 2st murdepallist 2, aga vastased 10st 0! Seega oli pisut ka õnne või oskusi mängida paremini tähtsaid punkte. Eesti paar võitis kõik neli geimi, kus mängiti otsustav punkt.