Alumise tabelipoole kaks favoriiti jõudsid Tallinn Openi veerandfinaali

Beatriz Haddad Maia oli avaringis raskustes, aga teises ringis sai kindla võidu. / Foto: Mauri Levandi

WTA 250 turniiril Tallinn Openil selgusid enne õhtuseid mänge üksikmängu kolm veerandfinalisti, kelle seas olid ka teisena asetatud Belinda Bencic (Šveits) ja kolmandana asetatud Beatriz Haddad Maia (Brasiilia).

Raskustes oli Bencic, kes jäi Katie Boulteri (Suurbritannia, WTA 145.) vastu otsustavas setis murdega taha. Aga just see moment oli mängu murdepunkt, sest nüüd hakkas Bencic mängima laitmatult ja samas ründavalt – Boulteril ei olnud enam võimalusi. Samas oleks võinud ka Bencic mängu varem lõpetada, sest ta võitis esimese seti 6:4 ja oli teises ees 3:1. Kuid Boulter murdis tagasi ja võitis kiire lõppmängu 7:2. Lõpptulemus Bencicile 6:4, 6:7, 6:3.

Haddad Maial läks kergemini, sest ta võitis Linda Noskova (Tšehhi, WTA 105.) 6:1, 7:5. Teises setis oli Noskova murdega ees, aga Haddad Maia mitte ei võtnud ainult murret tagasi, vaid võitis vastase veel ühe servigeimi seisul 5:5.

Kolmanda mängijana on veerandfinaali jõudnud Karolina Muchova (Tšehhi), kes pärast kaotatud avasetti tõi täieliku pöörde mängus Viktorija Golubiciga (Šveits) ja võitis 4:6, 6:0, 6:2. Nüüd on tekkinud huvitav moment, et Kaia Kanepi ja Jelena Ostapenko (Läti, 5), kes alustavad mängu kell 18, juba teavad kaht järgmist vastast – seda muidugi võitmise korral. Kõigepealt tuleks ühel neist vastamisi minna Ann Li’ga (USA) ja seejärel Muchovaga.