fbpx
Close

Anett Kontaveit kindlustas pääsu WTA finaalturniiri poolfinaali!

Anett Kontaveit esitas täna täieliku hiilgemängu. / Foto: EPA/Scanpix

Anett Kontaveit (8) alistas Guadalajaras WTA finaalturniiril Teotihuacani alagrupis Karolina Pliškova (Tšehhi, 3) 6:4, 6:0 ja on sellega kindlustanud koha poolfinaalis.

Küsimus on selles, et kuna Anett on võitnud mõlemad mängud 2:0, ei saa Pliškova teda enam “surnud ringi” korral edestada. Samuti ei saa Anetti kätte Barbora Krejcikova (Tšehhi, 2) ja Garbine Muguruza (Hispaania) tänaöise mängu kaotaja. Soovime õnne! Anett on oma esimesel WTA finaalturniiril jõudnud nelja parema hulka!

Tulemus tundub väga võimas ja seda oli kohtumise teisel poolel ka Anetti mäng, aga algus ei olnud sugugi lihtne. Nii imelik, kui see ka ei tundu, tõi pöörde üks õnnelik punkt. Seisul 4:5 oli Pliškova oma pallingul 30:0 ees, kui Anett tõrjus palli vastu võrgulinti, kus see kaks korda hüples ja vastase poolele kukkus. Pärast seda üllatas Anett Pliškovat heade tõrjetega ja järsku hakkas tšehhitar kustuma. Tegelikult ei tohiks maailma tippmängijale üks õnnetu punkti nii halvavalt mõjuda. Kui mõjub, siis on vaimses pooles midagi viga.

Kuid fakt on see, et ega õiget mängu pärast seda enam ei olnudki. Anett oli muidugi teises setis peaaegu eksimatu, aga Pliškoval tundus lootus läinud. Teise seti punktid olid Anetti kasuks 24:9.

Ent esimeses setis oli hoopis Pliškova see, kellel enne tekkis murdevõimalus. Algus oli natuke rabe mõlemalt poolelt, tõrjeid ei saanud kumbki mängu. Kuid seisul 1:1, 15:40 aitas Anetti taas välja hea esimene serv. Kui Krejcikoval ei olnud Anetti vastu üldse murdepalli, siis täna Pliškoval kolm oli, ent endiselt pole Kontaveit WTA finaalturniiril kaotanud ühtki oma servigeimi. Alates seisust 2:2 hakkas paremus kalduma juba Anetti poole. Ta võinuks ehk varemgi Pliškova servi murda, ent mõne pika punkti mängimisel ei olnud ta alati täpne ja Pliškova pääses. Kuid esimese seti viimases kolmes servigeimis loovutas Anett kokku vaid kolm punkti, Pliškova servil oli aga korra seis 40:40 ja siis tuli see tema jaoks saatuslik kümnes geim, kus ta 30:0 edu käest andis.

Anett on olnud WTA finaalturniiril seni ainus mängija, kes suudab äralööke teha rohkem kui lihtvigu. Krejcikova vastu olid need numbrid 17:16, Pliškova vastu 20:16. Tšehhitar tegi 9 äralööki ja 18 lihtviga. Kuid ometi on temalgi veel üsna head šansid alagrupist edasi pääseda. Kuigi ässasid lõi Anett natuke vähem (6) kui esimese vooru mängus, oli tal seekord märksa parem esimese servi protsent 65 (Krejcikova vastu 46). Esimeselt servilt võitis Anett 83% punktidest ja teiselt servilt 63% – need on mõlemad kvaliteeti näitavad numbrid. Meenutame ka, et Anett oli Pliškovale varem kolm mängu kaotanud, aga vähemalt nüüd Guadalajaras oli jõudude vahekord totaalselt teistsugune.

Täpsustame, et alagrupi esikohta ei ole Anett kindlustanud. Kuid ta jääks teiseks ainult juhul, kui Muguruza võidaks kahes setis nii Krejcikovat kui ka Kontaveiti. Ühe seti võitmine Muguruza vastu või Krejcikova võit eeloleval ööl tagavad Anettile esikoha. Kuid sellel ei ole erilist tähtsust, millisel kohal lõpetada, kui edasipääs on kindel.

Anett ise väitis väljaku intervjuus, et tema ei olnud mingit matemaatikat teinudki ja naeris, kui intervjueerija teatas, et ta on pääsenud poolfinaali. “Väga hea, et ütlesite, ma ise ei teadnud,” väitis Anett, kes kiitis taas oma pallingut. “Serv aitas täna mitmel korral välja.”

scroll to top